Dziś Saxon w Warszawie
Data: 30-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Saxon, brytyjska grupa NWOBHM należy do grona najbardziej charyzmatycznych zespołów na świecie.

Gdziekolwiek pojawia się Saxon, tam fani mogą liczyć na klasyczne show wypełnione energetycznymi i wiecznie żywymi dźwiękami.

Po ponad trzydziestu latach w trasie wciąż brzmią tak samo świeżo i utrzymują się w hard rockowej pierwszej lidze.

W 1980 pisano o nich jako o najgłośniejszej, najbardziej energetycznej i poruszającej metalowej formacji. Nic się od tej pory nie zmieniło, a z czasem zyskali charyzmę i moc jakiej pozazdrościć im może każda młoda formacja.

W centrum każdego show Saxon jest zawsze lider grupy Biff Byford ze swoim potężnym, niepowtarzalnym wokalem. Do tego należy dodać pasję i zręczność gitarzystów: Paula Quinn oraz Douga Scaratt.

Można bez przesady powiedzieć, że obecny skład Saxon jest najlepszym w historii zespołu – przekonuje Biff. Skład dopełniają: perkusista Nigel Glockler oraz basista Nibbs Carter.

Brytyjczyków suportować będzie od lat wyczekiwana w Polsce niemiecka powermetalowa formacja Masterplan. Pojawi się ona w odmienionym składzie: Mike DiMeo – wokal, Roland Grapow – gitara, Mike Terrana – perkusja, Jan S. Eckert - gitara basowa, Axel Mackenrott - instrumenty klawiszowe.

Zespół wystąpi na dwóch koncertach w Polsce:

- 29.04.2007 – Kraków, Klub Studio, godz. 19.00;
- 30.04.2007 – Warszawa, Stodoła, godz. 19.00

Na koncert zaprasza Metal Mind Production

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3640