Muzeum Beatlesów po polsku
Data: 28-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Info


Muzeum Beatlesów w Liverpoolu wprowadziło w polskojęzyczny audio przewodnik z myślą o przyciągnięciu Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii oraz gości z Polski.

Muzeum, w którym muzykę słyszy się na każdym kroku, odwiedza ok. 200 tys. gości rocznie.

Narratorem przewodnika z nałożonym głosem polskiej lektorki jest siostra Johna Lennona – Julia. O pierwszym spotkaniu Lennon-McCartney na festynie we wsi Woolton opowiada Paul McCartney. O współpracy z zespołem znanym jako „Fab Four” mówi jego menedżer Brian Epstein.

Historia obejmuje okres od skromnych początków (1957-1960 to lata formowania zespołu, gdy jego skład się zmieniał) po wyniesienie grupy na szczyty światowej sławy (lata 1960-1970) i przedstawia Beatlesów jako zjawisko nie tylko muzyczne, ale i kulturowe.

– Wiemy, że The Beatles są popularni w Polsce i że duża liczba Polaków pracuje w Liverpoolu i okolicach, czemu nie ma co się dziwić, skoro nasze lotnisko obsługuje loty do trzech polskich miast. Dźwiękowy przewodnik po Muzeum Beatlesów jest naszym sposobem powiedzenia im „Witajcie” w ich własnym języku – powiedział dyrektor muzeum (The Beatles Story) Jerry Goldman.

– Polski jest ósmym językiem, w którym dostępny jest audio przewodnik po Muzeum Beatlesów. Po udostępnieniu każdej kolejnych wersji językowych zaobserwowaliśmy, że rośnie nie tylko liczba turystów, dla których jest to język macierzysty, ale także to, że zostają dłużej – mówi Janine Ross dyrektorka ds. marketingu.

(PAP)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3631