Gov`t Mule w Warszawie
Data: 24-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Amerykańska grupa Gov't Mule powróci do Warszawy na dwa koncerty Govt Mule wystąpi 9 i 10 lipca w warszawskim klubie Palladium.

Więcej informacji na temat koncertów podamy w najbliższym czasie. Przypomnijmy, że Gov't Mule wystąpiło w tym klubie 12 lipca ubiegłego roku.

Gov`t Mule został założony w 1994 roku przez gitarzystę Warena Haynesa i basistę Allena Woody`ego. Obaj muzycy poznali się pięć lat wcześniej na koncercie świeżo co reaktywowanego The Allman Brothers Band. Do składu dołączył wkrótce perkusista Matt Abts.

Zespół zadebiutował w 1995 roku płytą "Gov`t Mule". Od początku działalności zasłynął z koncertów, które zostały udokumentowane albumami "Live... With a Little Help From Our Friends" oraz "Live at Roseland Ballroom", dorównującymi popularnością studyjnym płytom "Dose" i "Life Before Insanity".

26 sierpnia 2000 roku zmarł Allen Woody. Wówczas dalsza działalność grupy stanęła pod znakiem zapytania. Zespół powrócił jednak na rynek muzyczny albumem "The Deep End". Na basie zagrali wirtuozi tego instrumentu, m.in. Jason Newsted, Tony Levin, John Entwistle i Les Claypool.

(warszawaOnline)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3620