Dziś Busta Rhymes
Data: 23-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Legendarny raper z nowojorskiego Brooklynu Busta Rhymes wystąpi dziś w warszawskim Klubie Palladium (dawne Kino Palladium) ul. Złota 9.

Busta Rhymes (ur. 20 maja 1972 roku w Brooklynie w Nowym Jorku, prawdziwe nazwisko Trevor Smith Junior) – czarnoskóry raper.

Busta Rhymes wychował się w Uniondale w Nowym Jorku, jako syn emigrantów z Jamajki. Dorastał w nienajlepszych warunkach. Jego ojciec był hydraulikiem, a matka była bezrobotna. Jamajskie pochodzenie jego rodziców miało na Busta duży wpływ, czego obrazem jest jego wyrafinowany i wyjątkowy styl rapowania oraz elementy reggae widoczne w jego twórczości. Jako dwunastolatek Busta wraz z rodzicami przeprowadził się do Long Island, gdzie na poważnie zainteresował się rapem i hip-hopem. Właśnie w tamtejszej szkole, Uniondale High School, poznał kilku MC's, którzy podobnie jak Busta chcieli robić karierę w branży muzycznej. W połowie lat 80. Busta Rhymes wystartował w konkursie muzycznym sponsorowanym przez legendy hip hopu Chuck D oraz Public Enemy i bardzo dobrze wypadł. Po tym występie postanowił, wraz z kolegami ze szkoły MC Charlie Brown, Dinco D oraz Cut Monitor Milo, założyć grupę Leaders of the New School. Ponieważ Busta zaimponował raperom z Public Enemy, ci pozwolili Leaders of the New School nagrywać w ich studiu. Tam Busta spędził wiele godzin, w wyniku czego opuścił szkołę i zakończył edukację w wieku 17 lat, do końca poświęcając się muzyce.

Pierwszy i jedyny w Polsce koncert legendy rapu w ramach „The Big Bang Tour” 2007 już 23 kwietnia w Warszawie

(Palladium)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3618