Studebaker John w Warszawie
Data: 23-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Bluesową gwiazdą XXIX Warsaw Blues Night, 26 kwietnia w klubie Proxima(start godzina 19.00) będzie amerykański mistrz harmonijki ustnej i gitary elektrycznej Studebaker John.

John Grimaldi (to jego prawdziwe nazwisko) należy do najciekawszych harmonijkarzy współczesnego bluesa. Jego styl wyrastający brzmieniowo z chicagowskiego bluesa oszałamia zawrotną czasem szybkością i masywnością brzmienia. Na gitarze posługuje się ognistą techniką slide. Artysta korzysta z metalowej lub szklanej rurki, którą przesuwa po strunach nietypowo nastrojonej gitary. W Polsce tylko kilku instrumentalistów (nie tylko ze świata bluesowego) opanowało tę sztukę.

Spotkanie z bluesem rozpocznie znakomita polska formacja Teenage Beat, która okazała się rewelacją ubiegłorocznego festiwalu Rawa Blues. Zespół prezentuje dalekie od rockowej motoryki swingujące brzmienie Zachodniego Wybrzeża USA. Rolę liderów pełnią grający na harmonijce ustnej Łukasz Rumpel, czołowy muzyk młodego pokolenia i zafascynowany bluesem i jazzem lat 40-tych i 50-tych gitarzysta Marcin Magaczewski. Ich finezyjna optymistyczna wizja bluesa zadowoli najbardziej wybrednych słuchaczy.

29 edycja WBN z pewnością zapisze się w historii bluesa jako jeden z najlepszych koncertów XXI wieku w stolicy. Obecność obowiązkowa! Klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a

Bilety: 50 zł w dniu koncertu, 40 zł w przedsprzedaży, 20 zł studenci i uczniowie

(blues.net.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3615