Joe Cocker nie tylko w Poznaniu
Data: 21-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Joe Cocker wystąpi 24 czerwca w poznańskiej Arenie, 5 listopada w Katowicach i 10 grudnia w Warszawie. Artysta będzie promować u nas swój najnowszy album "Hymn For My Soul"

Nową płytę legendarny wokalista przygotował wraz z Ethanem Johnsem, synem uznanego producenta Glyna Johnsa (The Eagles, The Rolling Stones, The Who), który był inżynierem dźwięku na albumie Cockera "Mad Dogs And Englishmen" (1970).

Wśród gości na albumie pojawili się: Jim Keltner (perkusja, muzyk grający u boku Johna Lennona i Boba Dylana), James Gadson (oprócz wyprodukowania klasycznych albumów gwiazdy soulu Billa Withersa, zagrał w przebojach wielu sław, od Gladys Knight po Justina Timberlake'a). Listę obecności uzupełniają: pianista Toma Petty'ego Benmont Tench, Dave Palmer - dawniej klawiszowiec Jethro Tull, oraz basista Bob Babbitt (znany z pracy w studyjnym zespole Motown Records The Funk Brothers w latach 60. i 70.) oraz Mike Finnigan na organach Hammonda (grał z Jimim Hendrixem).

Na płycie znalazły się m.in. piosenki Steviego Wondera ("You Haven't Done Nothin"), George'a Harrisona ("Beware Of Darkness") oraz Johna Fogerty'ego z Creedence Clearwater Revival ("Long As I Can See The Light"). Są tu również dwa niedawno powstałe utwory: "One Word (Peace)" nowoorleańskiego zespołu The Subdudes oraz tytułowy "Hymn For My Soul" autorstwa Andy'ego Fairweathera-Lowa, zarazem pierwszy singel z albumu.

Joe Cocker urodził się 20 maja 1944 w Sheffield, w północnej Anglii. Pierwsze kroki na scenie stawiał jako 15-latek w grupie The Cavaliers. Później dołączył do formacji Vance Arnold & The Avengers. Własny zespół, The Grease Band, założył dopiero w połowie lat 60. Wtedy został zauważony przez producenta Denny Cordella, który sprowadził grupę do Londynu i pomógł podpisać kontrakt nagraniowy.

Przez kolejne lata kariery zasłynął wykonując liczne przeboje, w tym "You Are So Beautiful", "You Can Leave Your Hat On", "Unchain My Heart" oraz "With a Little Help from My Friends". Piosenkarz obecny jest na scenie od ponad czterdziestu lat i jak na razie nie zamierza rezygnować z muzyki. W marcu, ukazał się najnowszy longplay artysty, "Hymn For My Soul".

(gazeta.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3611