Laurent Garnier na Heineken Open'er Festival
Data: 20-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Kolejnymi artystami, którzy potwierdzili występ na Heineken Open'er Festival jest legenda sceny elektronicznej Laurent Garnier, gwiazda urban i hip hopu Dizzee Rascal oraz taneczny Freeform Five

Laurent Garnier, francuski DJ i producent to legendarna postać sceny elektronicznej. Swoją karierę rozpoczął pod koniec lat 80tych, grając imprezy w manchesterskich klubach. Po kilku latach powrócił do Francji, rozwijając tamtejszą scenę taneczną - Garnier jest m.in. współzałożycielem prestiżowej wytwórni F Communications. Jego kompozycje i sety didżejskie przysporzyły mu wielu fanów i tytuł pioniera muzyki techno. Francuz znany jest z zamiłowania do grania wielogodzinnych setów, podczas których miesza taneczną elektronikę z funkiem, rockiem i wieloma innymi gatunkami. Garnier, tak jak nie ogranicza się do jednego stylu w swoich setach djskich, tak jako muzyk otwarty jest na różne pomysły.

Jego ostatni album studyjny pt. "The Cloud Making Machine" był wielkim zaskoczeniem dla tych, którzy spodziewali się płyty z muzyką techno, otrzymali bowiem eksperymentalny album, któremu zdecydowanie bliżej do jazzu. Laurent jest też twórcą muzki filmowej. Jak każdy szanujący się DJ, Laurent Garnier jest też autorem wielu miksów i kompilacji, m.in. Kings of Techno. Na Open'er Festival Laurent Garnier zaprezentuje specjalny live act z towarzyszeniem kilku muzyków.

Dizzee Rascal mimo swojego młodego wieku to jedna z najważniejszych postaci brytyjskiej muzyki urban i hip hop. Jego przygoda z muzyką zaczęła się w szkolnej pracowni komputerowej, gdzie Dizzee poznawał tajniki produkcji muzycznej. W roku 2004 w wieku 18 lat wydał swoją pierwszą płytę pt. "Boy In Da Corner", świetnie przyjętą przez krytyków i publiczność. Dizzee stał się dzięki popularności albumu czołową postacią rodzącego się wtedy gatunku muzyki nazwanego grime. Ostra uliczna muzyka, ostre teksty i specyficzny sposób rymowania spotkały się z dużym zainteresowaniem mediów, a Dizzee szybko stał się popularny. Świetnie przyjęto też kolejny album pt. "Showtime", a single takie jak "Stand Up Tall", czy "Dream" trafiły na wysokie miejsca list przebojów.

Rascal był wielokrotnie nominowany do Brit Awards, był też zdobywcą nagrody NME, a także pierwszym artystą rapowym, który zdobył prestiżową Mercury Prize. Obecnie Rascal pracuje nad nowym albumem pt. "Maths and English", którego premiera planowana jest na miesiąc przed Heineken Open'er Festival. Album promuje świetny singiel "Sirens".

Freeform Five to jeden z najciekawszych nowych projektów na brytyjskiej scenie tanecznej. Tworzą go producent i multi-instrumentalista Anu Pillai oraz wokaliści Cabba, Tamara Barnett-Herin i Nick Decosemo. Znani są przede wszystkim z robienia świetnych remixów dla takich artystów jak Mylo, X-Press 2, czy Elton John. Ich znakiem firmowym jest funkowe electro z dużą ilością wokali. Obecnie Freeform Five skupiają się na entuzjastycznie przyjmowanych występach na żywo, a premiera nowej płyty zespołu planowana jest na maj.

To kolejne gwiazdy na tegorocznym Openerze - pozostałe to:
Bjork
Beastie Boys
Muse
The Roots
Sonic Youth
Bloc Party
LCD Soundsystem

Data: 6- 8 lipca 2006
Miejsce: Gdynia; Lotnisko Babie Doły

Cena karnetu: 199 zł - w cenę wliczony jest pobyt na campingu do wyczerpania miejsc i tylko po zarezerwowaniu na stronie www.alterart.pl lub na naszej stronie.
Od 1 maja karnety będą sprzedawane w cenie 249 zł, a bilety jednodniowe w cenie 130 zł.

(www.heinekenmusic.pl; www.alterart.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3608