Glen Matlock przyjedzie do Polski
Data: 15-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


GLEN MATLOCK, basista legendarnych THE SEX PISTOLS, na jedynym koncercie w Polsce !!! Koncert 24 kwietnia w HARD ROCK CAFE,

Jest wiele plotek na temat tego dlaczego Glen Matlock wyleciał z The Sex Pistols i został zastąpiony przez Sida Viciousa. Nieprawdą jest, jakoby powodem była słabość Matlocka do The Beatles, po prawdzie był on bardziej oczarowany The Faces i modsowskimi zespołami niż jego koledzy z zespołu Steve Jones i Paul Cook. Prawdą jest natomiast, że Matlock miał największą w zespole wrażliwość muzyczną i trudny do przecenienia wkład w powstawanie pistolsowych klasyków.

To Matlock popełnił prawdopodobnie najsłynniejsze punkowe piosenki Pretty Vacant, Anarchy In The UK czy God Save The Queen. Ze Steve`m Jonesem i Paulem Coockiem grał przez 5 lat zanim w 1977 opuścił grupę tuż przed ukończeniem debiutanckiego albumu Pistolsów. Pomimo tego poproszono go jeszcze o dogranie basowych linii na Never Mind The Bollocks. Głośny reunion The Sex Pistols w 1996 i kolejne w 2002 i 2003 pozwoliły przypomnieć światu o właściwej pozycji Matlocka w historii i legendzie zespołu.

Tak czy inaczej Sex Pistols to tylko znikomy fragment jego muzycznej aktywności. Po opuszczeniu Pistolsów Matlock sformował pop punkowy Rich Kids, w którym śpiewał późniejszy wokalista Ultravox Midge Ure. Grywał z Sidem Viciousem i Iggy Popem. Lata osiemdziesiąte to m.in. udział w The Spectres, The London Cowboys i Johnny Thunders.

W 1990 roku Matlock opublikował swoją biografię I Was a Teenage Sex Pistol. Lata 90-te oprócz głośnego komercyjnego comebacku na XX-lecie The Sex Pistols przyniosły jego pierwszy solowy album Who Does He Think He Is When He's at Home, udział w grupie Role Models wraz z byłymi członkami PIL i w końcu powrót do oryginalnych fascynacji grupą The Faces wraz z The Philistines.

Wydany w roku 2000 drugi album The Philistines Open Mind ukazał zespół w kompletnie odmienionym składzie z Glenem jako frontmanem i głównym wokalistą oraz przyniósł najmocniejsze piosenki od czasu Never Mind The Bollocks – szorstkie, szybkie i intensywne. Obecny skład The Philistines: perkusista Chris Musto, gitarzyści Ray McVeigh i Koozie Johns, oraz Glen Matlock na basie i wokalach promuje trzeci krążek On something.

The Philistines to niebezpieczny, szczery rock`n`roll, osadzony w tradycji ale ciągle świeży i żywiołowy. The Philistines podbiją serca zarówno fanów The Faces jak i Green Day.

Warszawa, Złote Tarasy, wejście od Emilii Plater, o godz. 21.30. Bilety 45 zł / 55 zł.

(Hard Rock Cafe)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3591