Maciej Zembaty w Rurze
Data: 13-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Koncert na życzenie? Tak! Po niezwykle ciepło przyjętym koncercie walentynkowym (na który zabrakło biletów kilka dni wcześniej) Maciej Zembaty ponownie w Rurze we Wrocławiu

Tym razem – ponieważ koncert odbędzie się 13 w piątek - program zdominują „Piosenki z trumienki”. Nie zabraknie jednak także Cohena. Ponownie Maciejowi Zembatemu będzie towarzyszyć Ela Dębska.

Maciej Zembaty to niebanalny artysta, który swoją twórczością już od lat 70. lansuje "czarny humor", a także popularyzuje twórczość kanadyjskiego barda i poety, Leonarda Cohena. "10 New Songs" i "Dear Heather" to dwie najnowsze płyty Cohena, bardzo w Polsce popularne, niezmiennie goszczące wśród płyt rozchodzących się w największych nakładach, a poszczególne utwory znajdują swoje miejsce na listach przebojów. Do popularności kanadyjskiego barda w naszym kraju niewątpliwie przyczynił się Maciej Zembaty, który od lat 70. ubiegłego wieku tłumaczy i śpiewa większość ballad swojego Mistrza (m.in. "Wspomnienia", "Ballada o Zuzannie", "Tańcz mnie po miłości kres", "Alleluja"). Wcześniej znany jako satyryk, do dziś kojarzony z "czarnym humorem" ("Ballada o Imogenie", W prosektorium", "Onuce", "Uszy"), radiowymi słuchowiskami ("Rodzina Poszepszyńskich", "Dreszczowisko").

Elżbieta Dębska pochodzi z Wrocławia, tam też ukończyła średnią szkołę muzyczną oraz wyższą szkołę teatralną. Po studiach przeniosła się do Warszawy, gdzie pracuje jako aktorka i piosenkarka. Zagrała w kilkunastu filmach fabularnych i spektaklach Teatru Telewizji, które reżyserowali m.in.: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Przede wszystkim jednak Ela śpiewa i gra na gitarze. Od wielu lat współpracuje z Maciejem Zembatym, z którym koncertuje i nagrywa płyty, śpiewając piosenki Leonarda Cohena. Przygotowuje się również do nagrania albumu z własnymi utworami.

Bilety: 40zł (norml) i 30zł (ulga)

Jazz Klub Rura
ul. Łazienna 4
50-133 Wrocław
tel (+4871) 799 09 07 fax (+4871) 792 11 13

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3586