Rubik po znajomości w TVP?
Data: 12-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Info


"Rzeczpospolita" pisze, że znany kompozytor Piotr Rubik uzyskiwał kontrakty od Telewizji Polskiej w czasie, gdy jej współpracownicą była jego menedżer, Maja Krygowska

Jak pisze dziennik, Krygowska, która pracuje w TVP od 2004 roku, jest realizatorem wizji. W roku 2005 podjęła współpracę z Rubikiem, reprezentując go w firmach fonograficznych i w agencjach koncertowych.

Krygowska powiedziała gazecie, że nie decydowała o wyborze utworów Rubika do oprawy muzycznej programów telewizyjnych, ale miała na to wpływ. Gdy kompozytor nagrał muzykę do oprawy programów TVP Sport, uczestniczyła w przesyłaniu e-maili z plikami muzycznymi. Gazeta podkreśla, że w telewizji nie ma jednolitej procedury wyboru muzyki do programów. Wielki wpływ na to mają pracownicy odpowiedzialni, tak jak Krygowska, za przygotowanie i zamawianie oprawy programów. Sam kompozytor twierdzi, że Maja Krygowska współpracowała z nim na płaszczyźnie towarzyskiej i nie sprawdziła się w roli menedżera.

Władze telewizji nie chcą ujawnić honorariów Rubika. Jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że za oprawę muzyczną "Wiadomości" dostał kilkaset tysięcy złotych. Poza tym kompozytor dostaje tantiemy z ZAiKS za odtwarzanie swych utworów w telewizji.

(IAR)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3581