Sławek Wierzcholski w Londynie
Data: 04-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


21 i 22 kwietnia Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa po raz pierwszy zagrają w Londynie.

Oba koncerty odbędą się w Teatrze POSK na 238-246 King Street, Hammersmith, London W6 0RF; 18:00

Założyciel i lider grupy Nocna Zmiana Bluesa, z którą koncertował w kilkunastu krajach, m.in. we Francji Szwecji, Holandii, Rosji i Zimbabwe (!) Z tym zespołem i pod własnym nazwiskiem wydał piętnaście płyt oraz wystąpił w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Jako sideman, Sławek gra na harmonijce na osiemnastu płytach takich wykonawców jak m.in.: Maanaam, Majka Jeżowska, Zdrowa Woda czy Gang Olsena. Koncertował z czołówką polskich muzyków rockowych i jazzowych. Nagrany wespół z Wojciechem Karolakiem CD „Piątek wieczorem” zdobył w roku 2005 miano „Złotej Płyty”.

Z Nocną Zmianą Bluesa otwierał koncert grupy Blues Brothers (Norymberga 1989) i B.B. Kinga (Warszawa 1996). Na płycie „Chory na bluesa” obok Sławka gra na harmonijce legendarny amerykański bluesman Charlie Musselwhite zaś CD „The Last Mohican of the Blues” zawiera zapis jam session z słynnym Louisiana Redem

Od 24 lat Sławek intensywnie koncertuje, najczęściej z towarzyszeniem Nocnej Zmiany Bluesa ale również w kameralnych duetach, gdzie występuje jako wokalista, harmonijkarz i… 12-strunowy gitarzysta!.

(NZB)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3553