HELA ME RY prezentuje „Makaron” - życie źle to zaprojektowany żart
Data: 01-06-2026 o godz. 00:20:00
Temat: Info


„Makaron” to nowy singel HELI ME RY i kolejna zapowiedź albumu, który ukaże się jesienią 2026 roku. Tym razem artystka przychodzi z utworem osadzonym w konkretnej codzienności - tej miejskiej, warszawskiej, pełnej presji, drożyzny, sloganów i estetycznie opakowanego chaosu.

Singel jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

To piosenka-pulpa - zapis życia trzydziestolatków, którzy próbują odnaleźć się w dojrzałym kapitalizmie, spełnić cudze oczekiwania, znaleźć miłość i jeszcze jakoś to wszystko unieść. W świecie „Makaronu” miejski lifestyle coraz częściej staje się substytutem sensu, a szybkie trendy i tanie zachwyty skutecznie przykrywają pustkę.

HELA ME RY
"Makaron" (2:40)
℗ 2026 L.B. Music Production
Premiera: 29 kwietnia 2026

Tekst – Maria Wądołowska (HELA ME RY) Kompozycja – Michał Marecki
Kompozycja – Michał Marecki

Wokal – HELA ME RY
Perkusja – Jurek Markuszewski
Gitara basowa – Yauheni „Żenia" Szadziul
Gitara – Yauheni „Żenia" Szadziul
Klawisze – Michał Marecki

Produkcja – Michał Marecki
Miks – Marcin Widawski Gajko
Mastering – Marcin Widawski Gajko

(HELA ME RY / fot. Justyna Solnica)

Ważnym tropem jest tu także „Temuizacja” życia - szybkie, tanie i łatwo zużywające się odpowiedzi na realne potrzeby. Nie chodzi tylko o rzeczy, ale też o kulturę, relacje i emocje, które coraz częściej konsumuje się jak kolejny tiktokowy trend.

Świat HELI ME RY to połączenie ironii, melancholii i absurdu codzienności. W jej wcześniejszych singlach - „Niebo”, „Pies” i „Butterfly M.” - presja, romantyczne iluzje i emocjonalne pęknięcia spotykały się z wyrazistą formą i mocnym autorskim głosem.



Już we wtorek, 2 czerwca FOOD TOWN w Fabryce Norblina, Fabryka Norblina i Premierowy MUSIC zapraszają na kolejna edycję cyklu Piosenka Premiera.
To jedyne miejsce w stolicy, w którym można posłuchać, zobaczyć i poznać niezwykłych, wyjątkowych i nowych muzyków, zespoły, artystów.
Na żywo i za darmo!

Line up najbliższej edycji to:
NATALIA MARCZUK
KUBA FOLWARCZNY
HELA ME RY
JOVI

Start: 20:00
Miejsce: Gimlet Live, ul. Żelazna 51/53, Warszawa
Wejście: FREE

(Magdalena Dziołak - Na Lekko )







Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=35114