W ramach promocji płyty „American Doll Posse” 19 czerwca b.r. w warszawskiej Sali Kongresowej Tori Amos zagra jedyny w Polsce koncert. Bilety w cenie od 143 do 187zł
Dziewiąta w karierze studyjna płyta wokalistki ukaże się 30 kwietnia b.r. nakładem Epic / Sony BMG. Krążek wyprodukowany został przez Tori w studiach Martian Engineering w Kornwalii. Jej ostatni album „The Beekeeper” cieszył się ogromną popularnością (single „Sleeps With Butterflies” i „Sweet the Sting”) również w Polsce, gdzie artysta ma szerokie grono wielbicieli.
Tori Amos jest jedną z najbardziej znanych i uwielbianych wokalistek / kompozytorek. Jej kariera nabrała rozpędu w 1992 roku za sprawą płyty ‘Little Earthquakes’, a dzięki następnym wydawnictwom (‘Under the Pink’ czy ‘Boys For Pele’) okrzyknięto ją wręcz mianem ‘kultowej’. Z 12 milionami sprzedanych płyt i wierną grupą fanów na całym świecie, Tori zawsze nagrywa płyty będące wielkim wydarzeniem, nie tylko artystycznym.
(PAP-ya)