Za 3 tyg. Plaid w Fabryce
Data: 21-02-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Plaid na jeden koncert do naszego kraju przyjedzie jeden z najważniejszych wykonawców muzyki elektronicznej ostatnich dziesięciu lat

Duet Plaid zaprezentuje się 16 marca w warszawskiej Fabryce Trzciny. Bilety w sprzedaży od 1 lutego w cenie: przedsprzedaż 49 zł, w dniu imprezy 59 zł. Punkty sprzedaży w Warszawie: Fabryka Trzciny (22 / 818 60 39), Shortcut Traffic Club. Sprzedaż ogólnopolska: www.shortcut.pl

Plaid, jedni z najwybitniejszych twórców muzyki elektronicznej lat 90. Obok Aphex Twinia i Autechry, jedna z największych gwiazd kultowej i legendarnej brytyjskiej wytwórni Warp. Duet tworzą Andy Turner i Ed Handley. Ich pierwszym wspólnym projektem muzycznym był Black Dog, trio z Kenem Downie, powstałe w 1998 roku. Jako Black Dog współpracowali z Bjork, grając z nią wspólną trasę koncertową oraz tworząc dla niej remiksy. Sukces tej współpracy zaoowocował kolejnymi intratnymi produkcjami remiksów m.in. dla Goldfrapp czy Red Snapper.

Debiutancki album Plaid to eksperymentalna, ambientowa muzyka elektroniczna. Kolejny album bliższy był trip-hopowi, downtempo i techno. Jako „Repeat” Plaid współpracowali z Markiem Broomem – uznanym brytyjskim artystą tworzacym muzykę elektroniczną.

Ostanie dzieło Plaid - "Greedy Baby" (album & dvd) jest efektem czteroletniej współpracy duetu z undergroundowym artystą filmowym Bobem Jaroc'kiem, autorem wielu video instalacji i licznych projektów multimedialnych, wystawianych w galeriach na całym świecie oraz prezentowanych min. na festiwalu Sonar. Płyta inspirowana jest teoria kwantową, wybiega daleko poza klasyczny, stereofoniczny świat dźwięku. Album napisany i zrealizowany został z myślą o sferycznych systemach nagłaśniających. Każdy utwór zilustrował na swój sposób Bob Jaroc. Całość tworzy niepowtarzalne, fascynujące i wciągające dzieło audio-wizualne. Z tym programem Plaid & Bob Jaroc odwiedzą Polskę. Będzie to ich jedyny występ w naszym kraju, na który złożą się obrazy Boba Jarock’a i niezwykła muzyka w wykonaniu duet Plaid.

[Good Music]

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3381