Scratch Massive w Warszawie
Data: 16-02-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Zapraszamy 24 marca do klubu M25 na SCRATCH MASIVE - impreza w ramach festiwalu FRANCOPHONIC (www.francophonic.pl).

Początek o godz. 22.00. Scratch Massive francuski duet łączący muzykę klubową z elementami minimal i electro, rezydenci kultowego klubu Pulp z Paryża. Z powodzeniem łączą muzykę elektroniczną z new wave romantic. Projekt jest efektem długoletniej działalności djskiej Maud Geffray i Sebastiana Chenut. W 2003 nakładem wytwórni Warner wydali debiutancki album „Enemy and Lovers”, wkrótce potem zdecydowali, że nie chcą ulegać naciskom dużej wytwórni i założyli własny niezależny label Chateaurouge.

Jej nakładem wydali drugi album Naken, który powstał na bazie słynnych Naken Nights w klubie Pulp. Zanim ukazał się album, sprzedali ponad 3500 egzemplarzy singla „Girls on Top”. Poza regularnymi albumami, duet jest również autorem wielu remiksów m.in. dla Telepopmusik. Utwory Scratch Massive pojawiły się na licznych kompilacjach obok takich artystów jak 2 Many DJs, Ivan Smagghe czy Colin Dale. Realizowali projekty reklamowe we współpracy z takimi artystami jak ikona mody Karl Lagerfeld czy reżyser Michel Gondry.

Pod koniec 2007 roku do kin trafi film „Broken English” w reż. Zoe Cassavetes z muzyką autorstwa właśnie Scratch Massive. W lutym 2007 ukazuje się drugi album Scratch Massive „TIME”. Masteringiem nowego albumu Scracth Massive zajął się członek duetu Maurizio - Moritz Von Oswald. To w dużej mierze dzięki niemu na nowym albumie SM odnaleźć można dźwięk i dbałość o szczegóły nieczęsto spotykane w dzisiejszych produkcjach. Klimat albumu TIME określany jest przez członków zespołu jako „black electronic” z korzeniami rockowymi i nowofalową inspiracją (nieprzypadkowo na albumie znalazł się cover Three Imaginary Boys grupy The Cure). Nie oznacza to jednak, że Scratch Massive chcieliby być porównywani do mrocznej poetyki The Cure czy Radiohead. Ich nowy album to nowoczesna elektronika wywodząca się z muzyki pop, pozbawiona jednak charakterystycznych dla tego gatunku elementów. www.scratch-massive.com

(WarszawaOnLine)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3361