MJ COLE w Mandragorze
Data: 07-02-2007 o godz. 14:36:46
Temat: Koncerty


DJ i producent brytyjski, nominowany do prestiżowej nagrody Mercury Music Prize Autor mega hitów: Sincere, Hold On To Me, Crazy Love MJ COLE wystąpi w Gdyni, ul. Hryniewickiego 10/50 - 24 lutego 2007 (sobota) o godzinie: 22.00

Znakomity DJ i producent z Wielkiej Brytanii. Jest twórcą i czołowym przedstawicielem gatunku muzycznego UK Garage i 2step. Jego debiutujący album zatytułowany ‘Sincere’ ukazał się w 1999 r. i okazał się wielkim sukcesem czego dowodem jest nominacja do prestiżowej nagrody brytyjskiego przemysłu muzycznego Mercury Music Prize. Za ten album MJ Cole otrzymał nagrodę MOBO jako Najlepszy Producent. Artysta został okrzyknięty odkryciem roku a album został uznany za jeden z najlepszych albumów w historii muzyki dance. Album uzyskał status Platynowej Płyty w Wielkiej Brytanii a dwa single ‘Sincere’ oraz ‘Crazy Love’ znalazły się na pierwszych miejscach list sprzedaży.

Wiosną tego roku ukazał się długo oczekiwany drugi album MJ Cole’a zatytułowany Cut To The Chase. Płyta stała się wielkim wydarzeniem na scenie muzycznej zbierając entuzjastyczne recenzje. Cut To The Chase został uznany za Album Miesiąca przez tak prestiżowe magazyny jak: Mixmag, DJ Magazine czy Touch. Na albumie znalazły się kolejne przeboje MJ Cole’a Wondering Why i Perfect Pitch. Przy nagraniu albumu MJ Cole współpracował z wielu wybitnymi wokalistkami i wokalistami jak np. brytyjska gwiazda Sean Escoffrey czy divy soulowej Jill Scott, która głosu użyczyła do utworu ‘Perfect Pitch’. Gościnnie wystąpili również legenda jamajskiej sceny dancehall Elephant Man, ostanie odkrycie wokalne na Wyspach Lyric L, wokalistki Vula i Naira czy legendarny skład scratchujący The Scratch Perverts. MJ Cole to również doskonały producent i remixer. W ciągu ostatnich kilku lat wyprodukował remiksy takich Artystów jak: Masters At Work, Mariah Carey, Roots Manuva, Dido, De La Soul czy Lamb.

MJ COLE
(TALKIN’ LOUD/UK)
DJ i producent brytyjski, nominowany do prestiżowej nagrody Mercury Music Prize Autor mega hitów: Sincere, Hold On To Me, Crazy Love.

oraz

Sympatique
BRH+

Chill:
Kubba
Maniac

start:
klub - 19:00
impreza - 22:00

wjazd:
z kartą 15zł
w przedsprzedaży 20zł
w dniu imprezy 30zł

(Trójmiasto)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3317