Destruction w Katowicach
Data: 07-02-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Kolejną gwiazdą XXI edycji festiwalu Metalmania, będzie niemiecka grupa DESTRUCTION!

Grupa już gościła w Polsce, m.in.: w 2001 roku jako support Dimmu Borgir oraz rok później na trasie z Kreator i Sodom.

Destruction to jedna z ikon thrash metalowej sceny. Formacja, która pierwotnie występowała pod nazwą Knight of Demon, karierę swoją rozpoczęła w 1982 roku i wkrótce, obok Kreatora i Sodom, Destruction został jednym z reprezentantów świętej thrash metalowej trójcy zza zachodniej granicy, która wypłynęła na szerokie wody ciężkiego brzmienia. Grupa zaproszona została nawet na wspólną trasę z Slayer.

W drugiej połowie lat 90tych grupa na krótko zawiesiła swoją działalność, aby już w 2000 roku powrócić z pełnym impetem, za sprawą rewelacyjnie przyjętego krążka "All Hell Breaks Loose". Ostatnim studyjnym albumem Destruction był "Inventor of Evil" z 2005 roku, natomiast w styczniu tego roku ukazała się płyta zatytułowana "Thrash Anthems", na którą złożyły się najlepsze kompozycje z całego dorobku grupy, a także 2 nowe utwory.

Na koncercie w katowickim Spodku na pewno nie zabraknie kompozycji z takich klasycznych już albumów jak np "Sentence of Death" (1984), "Infernal Overkill" (1985) czy też "Eternal Devastation" (1986).

Na Metalmanii formacja pojawi się w składzie: Marcel "Schmier" Schirmer (bas, voc), Mike Sifringer (dr) raz Marc Reign (g).

(Metal Mind Prod)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3315