Muse na Open’erze!
Data: 06-02-2007 o godz. 11:00:03
Temat: Koncerty


Kolejną gwiazdą będzie Heineken Open’er Festival w Gdyni będzie brytyjska formacja Muse. Poinformowali organizatorzy.

Muse to obecnie jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych, a także jeden z najbardziej wyczekiwanych zespołów w Polsce. Zespół został założony przez Matthew Bellamy’ego, gdy ten miał 14 lat. Po kilku latach został dostrzeżony przez brytyjską prasę i fanów. Druga płyta p.t. "Origin of Symmetry" wydana w roku 2001, przyniosła zespołowi natychmiastową sławę dzięki niezwykłym kompozycjom i oryginalnemu stylowi gry Bellamy’ego. To, czym Muse zdecydowanie wyróżniają się od innych zespołów, to ekspresja sceniczna i charakter lidera oraz bogata warstwa muzyczna.

Warto wspomnieć, że album "Origin of Symmetry" trafił na listę 100 najlepszych albumów rockowych według czytelników magazynu "Q". Muse są znani jako świetny zespół koncertowy, dzięki czemu byli zdobywcami nagród Brit Awards, Festival Awards oraz nagród Q Magazine, w kategorii Najlepszy Występ. Ich koncerty cieszą się niezwykłą popularnością. W kilkanaście minut sprzedało się 70 tysięcy biletów na planowany na czerwiec tego roku koncert grupy na stadionie Wembley. Muse postanowili zatem zagrać kolejny koncert następnego dnia.

Obecnie promują swój piąty album "Black Holes and Revelations", który natychmiast stał się numerem jeden na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a także wielu innych krajów. Do długiej listy nagród i nominacji muzycy dołączyli również MTV European Music Awards 2006 za Najlepszy Zespół Alternatywny, a także otrzymali 3 nominacje do Brit Awards 2007 i 5 nominacji do NME Awards, które jeszcze są przed nami. Polscy fani cierpliwie czekali na ten moment, teraz będą wreszcie mieli okazję zobaczyć Muse na żywo.

Wcześniej ujawniono, że w Babich Dołach wystąpi amerykańska grupa hip-hopowa Beastie Boys oraz islandka Bjork.

- Powiem tak, na Heineken Open’er Festival nie mogło zabraknąć zespołu, który jako pierwszy zagra na nowo wybudowanym stadionie Wembley w Londynie, a 70 tysięcy biletów na to wydarzenie sprzedało się w dwie godziny i organizatorzy musieli zrobić drugi koncert.
Zespołu, który dwukrotnie został uznany przez Brytyjczyków za najlepszy zespół festiwalowy i koncertowy na świecie, a ich ostatni album w praktycznie wszystkich plebiscytach jest jednym z najważniejszych płyt roku 2006. Panie i Panowie, zespół MUSE!!!
- Mikołaj Ziółkowski, Alter Art

(ww.alterart.pl i www.heinekenmusic.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3310