Fado w Kongresowej
Data: 04-02-2007 o godz. 23:04:12
Temat: Koncerty


Jedna z najbardziej znanych portugalskich artystek, pieśniarka fado Mariza wystąpi 20 lutego w Sali Kongresowej. Dla publiczności w Warszawie będzie to niezwykły wieczór – poznanie sentymentalnej i lirycznej muzyki Portugalczyków.

Swój pierwszy album Mariza nagrała w 2001 roku Na płycie "Fodo em Mim", znalazło się dwanaście utworów: sześć klasycznych pieśni fado oraz sześć oryginalnych, nowych kompozycji, które natychmiast weszły do kanonu lizbońskich pieśni.

W 2000 roku zdobyła prestiżową nagrodę „Voice of fado” i została zaproszona do popularnego programu TV portugalskiej, by zaprezentować fado Stingowi. To spotkanie zaowocowało hymnem „A Thousend Years” zaśpiewanym w Atlancie. Niebawem została laureatką słynnej „BBC Radio 3 World Music Artist Award”.

Natura obdarowała Marizę głosem o wyjątkowej sile i pięknej barwie, przy czym w jej śpiewie najważniejsze są emocje, które przenikają słuchacza w niespotykany dotąd w muzyce rozrywkowej sposób. Komercyjne sukcesy wokalistki wylansowały fado do wielkiej sztuki estradowej, a jej albumy „O Fado Do Publico” (2004,; „Transparente” (2005,;” Concerto Em Lisboa” (2006) są już klasyką tego gatunku.

(wiadomościTVP)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3299