The Stranglers na PAA
Data: 03-02-2007 o godz. 21:39:43
Temat: Koncerty


Grupa The Stranglers będzie gwiazdą 28. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

W ramach Nurtu Głównego podczas festiwalu wystąpią również: jazzowa wokalistka Caecilie Norby z kontrabasistą Larsem Danielssonem, rosyjska śpiewająca autorka Żanna Biczewska, Nina Stiller, która zaprezentuje klubowe aranżacje klasycznych piosenek żydowskich, francuski gitarzysta i kompozytor filmowy

Yann Tiersen (twórca muzyki m.in. do Amelii i Good Bye Lenin) oraz brytyjski chór The Shout. W programie 28. PPA, który będzie trwał od 9 do 18 marca, zaplanowano 40 wydarzeń artystycznych.

Festiwal otworzy pokaz najnowszej musicalowej premiery Teatru Muzycznego CAPITOL - autorski spektakl Cezarego Studniaka i Konrada Imieli Śmierdź w górach. Natomiast dwuczęściowy Koncert Finałowy w reż. Konrada Imieli - występ laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i spektakl C-Aktiv oparty na wierszach Witkacego, oraz Koncert Galowy złożony z piosenek Marka Grechuty Steruj krwią swoją do Oceanu Spokoju w reż. Wojciecha Kościelniaka zakończą trwający ponad tydzień 28. PPA.

W ramach Nurtu OFF będzie można obejrzeć 10 spektakli. Tę część festiwalu zakończy Gala OFF i przedstawienie Stolik grupy Karbido, ubiegłorocznych laureatów konkursu na najlepszy offowy spektakl.

Od początku historii PPA oś i niejako przyczynę festiwalu stanowił Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Organizatorzy dołożyli starań, by zgłosiło się do niego znacznie więcej profesjonalistów - aktorów i studentów szkół artystycznych. Główną nagrodą po raz pierwszy w tym roku będzie nagranie i wydanie płyty przez Polskie Radio lub wyprodukowanie samodzielnego recitalu zwycięzcy na deskach zawodowego teatru.

Organizatorem 28. Przeglądu Piosenki Aktorskiej jest - tak jak w ubiegłym roku - wrocławski Teatr Muzyczny CAPITOL.

(PPA)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3297