Pirackie płyty w polu kukurydzy
Data: 31-07-2004 o godz. 00:15:00
Temat: Info


Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę, który zajmował się nielegalnym kopiowaniem i rozpowszechnianiem płyt CD i DVD. Podczas przeszukania jego posesji na sąsiadującym z budynkiem polu kukurydzy funkcjonariusze znaleźli sprzęt komputerowy i część pirackich płyt...

Zatrzymany to 34-letni mieszkaniec Wrocławia. Został zatrzymany na jednej ze stacji paliw w stolicy Dolnego Śląska, gdzie zamierzał sprzedać płyty.

Przy zatrzymanym policjanci znaleźli m.in. ofertę sprzedaży programów komputerowych, gier i filmów. Funkcjonariusze postanowili przeszukać dom mężczyzny. W garażu znaleźli worki z płytami pirackimi, ofertami sprzedaży, a także przekazy pocztowe, świadczące o sprzedaży płyt przez zatrzymanego, a w pokoju zdemontowany sprzęt komputerowy: dwa monitory i okablowanie. W trakcie dalszych poszukiwań w sąsiadującym z budynkiem polu kukurydzy policjanci odnaleźli dwa komputery. Sprzęt został tam ukryty w workach foliowych wraz z częścią pirackich płyt.

Jak ustalili policjanci zatrzymany sprzedawał płyty, ogłaszając się w prasie i w Internecie. Po kontakcie telefonicznym, umawiał się z kupującym i dokonywał transakcji osobiście, lub wysyłał zamówione płyty pocztą. Za płytę otrzymywał od kupującego od 6 do 15 zł.

(TVP Regionalna Trójka Wrocław)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=306