Wielkie „siema” w Kostrzynie
Data: 31-07-2004 o godz. 00:10:00
Temat: Koncerty


X Przystanek Woodstock rozpoczął się w Kostrzynie nad Odrą. Tysiące młodych ludzi powitał ze sceny Jurek Owsiak, który pozdrowił wszystkich znanym już „siema” i hasłem co roku powtarzanym na Przystanku: „miłość, przyjaźń, muzyka, rock and roll”.

Siema ludzie. Witamy was bardzo gorąco. Jak was nie kochać! Jest was bardzo dużo, dziękuję, że przyjechaliście na X Przystanek Woodstock. Będzie super. Najważniejsze, że jesteście, dajecie nam siłę (...). Miłość, przyjaźń, muzyka i rock and roll – tymi słowami przywitał młodzież w Kostrzynie Owsiak, otwierając jubileuszowy X Przystanek Woodstock.

Znak do odjazdu dał zawiadowca stacji z Żar, Roman Polański, wygłaszając formułę: – X Przystanek Woodstock, w miejscowości Kostrzyn nad Odrą, odjazd!

Następnie, tradycyjnie już, big band odegrał piosenkę „Glory, Glory Alleluja”, którą odśpiewali wszyscy uczestnicy festiwalu. Od pierwszych dźwięków młodzież rozpoczęła zabawę na pierwszym z koncertów.

W tegorocznej edycji Przystanku, jednej z największych imprez muzycznych w Europie, wystąpi 29 zespołów, m.in. takie gwiazdy jak Twinkle Brothers, T.Love, Voo Voo, Hey, Dezerter, Armia, Carrantuohill ze Staszkiem Sojką.

Myślę, że jest to miejsce wytwarzające najbardziej pozytywną energię w kraju. Granie na takim festiwalu jest fajne, jedynym problemem jest to, że to morze ludzi, nie masz bezpośredniego kontaktu. Ci ludzie wytwarzają straszną energię – powiedział Muniek Staszczyk.

Zdaniem rzecznika prasowego Przystanku Roberta Leszczyńskiego, wszystko jest przygotowane. Nie powinno być żadnych problemów – zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i pod względem artystycznym.

Odczuwam ogromne podniecenie, a zarazem gigantyczny spokój. Jesteśmy ze wszystkim do przodu, absolutnie przygotowani pod względem bezpieczeństwa i artystycznym. Wczoraj mieliśmy ponad 100 tys. ludzi. Jeszcze nigdy na Woodstocku tak wcześnie tylu ich nie było. Jesteśmy pewni, że X jubileuszowy Przystanek Woodstock będzie zdecydowanie największy – uważa Leszczyński.

Według szacunków policji, na Przystanek do Kostrzyna przyjechało do piątkowego przedpołudnia 150-200 tys. ludzi. Pole namiotowe, przygotowane na terenie byłego poligonu, jest już wypełnione po brzegi, a nadal dojeżdżają kolejni młodzi ludzie.

Poprzez organizację Przystanku Woodstock, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od 10 lat dziękuje wszystkim wolontariuszom, którzy uczestniczą w zbiórkach pieniędzy na sprzęt medyczny, ratujący życie i zdrowie polskich dzieci. W styczniu tego roku odbył się XII finał WOŚP.

(wiadomości TVP)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=305