Holly Humbertstone opublikowała klip do piosenki 'Elvis Impersonator'
Data: 24-11-2023 o godz. 00:56:36
Temat: Info


Odsłaniając swoją duszę i kontynuując obietnicę bycia jedną z najbardziej ekscytujących artystek swojego pokolenia, Holly Humberstone (17.12.1999 Grantham, Lincolnshire, Anglia), wydała 13 października debiutancki album „Paint My Bedroom Black”.

Płyta spotkała się z uznaniem krytyków i słuchaczy, co pozwoliło jej znaleźć się w TOP5 UK Charts. Urodzona w Grantham wokalistka i autorka tekstów promuje album nowym teledyskiem zrealizowanym do utworu „Elvis Impersonators”. Klip powstał podczas niedawnej podróży Holly do Japonii, jego reżyserem jest lokalny artysta, którego piosenkarka znalazła na Instagramie. Teledysk jest utrzymany w klimacie takich klasyków jak „Między słowami”, widzimy w nim Holly spacerującą ulicami jednego z jej ulubionych miast.

(Holly Humberstone / fot. Constantine Spence)

Holly Humberstone
„Elvis Impersonators” (3:06)
Polydor / Darkroom / Geffen ℗ 2023 Holly Humberstone, under exclusive licence to Universal Music Operations Limited
Premiera: 17 listopada 2023

– Japonia jest jednym z moich ulubionych miejsc na świecie – mówi o koncepcji na nowy klip Holly. – Moja siostra teraz tutaj mieszka i niesamowicie było odwiedzić ją przy okazji tegorocznego festiwalu Summer Sonic. Miałam kilka dni na zwiedzanie, więc znaleźliśmy na Instagramie lokalnego reżysera Hiroshiego i pomyśleliśmy, że fajnie byłoby nakręcić teledysk. Zdjęcia kręciliśmy w takich miejscach jak Shinjuku, Harajuku i Shibuya i mam nadzieję, że zakochacie się w Tokio tak bardzo, jak ja podczas kręcenia tego filmu klipu – dodaje.

„Teraz wyjeżdżam z twojego podjazdu / Wreszcie żyję, a nie tylko mam szansę przetrwać” – bezpośredni i surowy tekst koresponduje z rewolucyjnymi partiami gitar – „…z opuszczonymi szybami rodzę się na nowo”. Tytułowy utwór jest wspaniałą afirmacją dla tej wielokrotnie nagradzanej artystki. – Dzieła moich ukochanych artystów tworzą zupełnie nowy wszechświat – komentuje Holy, dodając: - Chciałam osiągnąć to samo swoim albumem i koncertami.

(Holly Humberstone / fot. Jono White)

W ostatnich tygodniach Holly wystąpiła w trzech nagraniach zrealizowanych dla Vevo, prezentując m.in. zagraną na żywo wysublimowaną wersję „Ghost Me”. Artystka została zaproszona także do „Live Lounge” BBC Radio 1, gdzie wykonała „Ivy” Franka Oceana i „Into Your Room” z playlisty rozgłośni. Ta piosenka doczekała się teledysku, którego akcja rozgrywa się w basenie, w którym bawią się koleżanki Holly, w tym jej najlepsza przyjaciółka Scarlett, która była inspiracją do powstania piosenki „Scarlett” wieńczącej z hukiem każdy koncert Humberstone.

„Paint My Bedroom Black” jeszcze bardziej zagłębia się w doświadczenia artystki, która z nikomu nieznanej dziewczyny grającej na pianinie w domu rodzinnym stała się jedną z najciekawszych gwiazd alternatywno-popowej sceny w swoim pokoleniu. Holly ma sporo do opowiedzenia – od zeszłorocznego singla „Can You Afford To Lose Me”, po występ dla VEVO i na licznych festiwalach, w tym m.in. Coachella, Glastonbury oraz Reading & Leeds. 23-letnia Humberstone była już nominowana do dwóch nagród Ivor Novello, zdobyła nagrodę BRIT Rising Star oraz zajęła 2. miejsce w BBC Sound Of 2021.

Album „Paint My Bedroom Black” eksploruje niezbadane dotąd dźwiękowe tereny. Przenoszą nas do nocnych autobusów w Los Angeles i Londynie, przypominając rockowe trasy lat 80. i skąpaną w neonach muzykę elektroniczną. Uderzające motywy utraconych miłości, członków rodziny i głęboko zakorzenionych lęków młodości oraz dorastania przeplatają się z doskonałą produkcją. Holly dzieliła się wcześniej uznanymi singlami „Kissing In Swimming Pools”, „Superbloodmoon” z udziałem d4vd czy podwójnym singlem „Antichrist”/„Room Service”. Te ostatnie nie bez powodu odzwierciedlały jej dwoistą naturę. – Przez sporo czasu czuję się jak dwie różne osoby. Moim największym wyzwaniem zawsze jest zrobienie czegoś, czego nie robiłam wcześniej, co odsłania nowe części mnie – opowiada Holly.

Holly Humberstone jest gotowa zdobyć wszystko – „British Vogue”

W każdej piosence znajdziemy zawodowo wykonany, wielki popowy refren bądź dźwiękową metamorfozę – „Observer” (4/5)

To muzyka, która pozostaje w kontakcie z Taylor Swift i Gracie Abrams… jakość nie spada – „Sunday Times” (4/5)

Debiut Humberstone to triumf – „The Forty Five”

Holly jest tutaj na dłużej i wykorzystuje swój potencjał – „Daily Star”

Oto wokalistka głównego nurtu o złotym głosie i odrobiną szczerego podejścia spod znaku Alanis Morissette – „Times”

Niezwykła artystka odsłaniająca swoją duszę – „NME” (4/5)

Holly Humberstone jest autentyczna – „DORK” (4/5)

Eskapistyczna i bardzo osobista – „DIY” (4/5)

Kiedy piosenkarka po raz pierwszy zaprezentowała publiczności swoje kameralne koncerty w 2021 roku, fani śpiewali już każde słowo z jej przełomowej debiutanckiej EP-ki „Falling Asleep At The Wheel”. Następnie Angielka dała serię wyprzedanych koncertów w takich miejscach jak Roxy w Los Angeles czy Bowery Ballroom w Nowym Jorku, a Olivia Rodrigo oraz Girl In Red zaprosiły ją jako gościa specjalnego na swoje amerykańskie trasy.

► https://en.wikipedia.org/wiki/Holly_Humberstone
► https://www.hollyhumberstone.com
► https://www.facebook.com/hollyhumberstonemusic/
► https://www.instagram.com/hollyhumberstone/
► https://twitter.com/holhumberstone
► https://www.tiktok.com/@hollyhumberstone?
► https://tidal.com/browse/artist/18044983
► https://open.spotify.com/artist/0nnYdIpahs41QiZ9MWp5Wx
► https://www.deezer.com/en/artist/83527112
► https://music.apple.com/us/artist/holly-humberstone/1495433177
► https://music.youtube.com/search?q=holly+humberstone
► https://www.last.fm/pl/music/Holly+Humberstone
► https://soundcloud.com/user-408486572

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29940