Nagrodzona pięcioma statuetkami Grammy Brittany Howard wydała nowy singel
Data: 20-11-2023 o godz. 00:34:49
Temat: Info


Brittany Howard (Brittany Amber Howard)(2.10.1988 Athens, Alabama), pięciokrotna laureatka Grammy, opublikowała „Red Flags” – drugi singel promujący jej wyczekiwany album „WHAT NOW”.

Wydawnictwo, którego premierę zaplanowano na 2 lutego, będzie pierwszym krążkiem artystki w barwach Island Records. „Red Flags” jest wspaniałą, ale jednocześnie ponurą refleksją na temat mrocznych aspektów miłości, odzwierciedlając burzliwą intensywność jej stanu emocjonalnego i nieustannie ciągnąc utwór w nowych kierunkach.

Brittany Howard
"Red Flags" (4:27)
℗ 2023 Brittany Howard, under exclusive license to Island Records, a division of UMG Recordings, Inc.
Premiera: 17 listopada 2023

- W moich poprzednich związkach miałam tendencję do traktowania czerwonych flag jako elementów jakiejś parady, czegoś skierowanego tylko do mnie, przez co mogłam przechodzić obok, nie zwracając uwagi na sygnały. „Red Flags” brzmi dla mnie bardzo dystopijnie, co ma sens w kontekście utworu, ukazującego kres mojego emocjonalnego dojrzewania. To jak upadek wielkiej wieży, po którym muszę stworzyć coś nowego – komentuje Brittany.

Artystka jest nie tylko autorką, ale także producentką „Red Flags”. W tym drugim procesie wspierał ją Shawn Everett (Kacey Musgraves, SZA), z którym Brittany współpracuje już od czasów Alabama Shakes. z którym łączy ją wieloletnia współpraca twórcza od czasów Alabama Shakes. Nagrania odbyły się w legendarnych Sound Emporium i RCA Studio A w Nashville, rodzinnym mieście Howard.

„WHAT NOW” to wyczekiwany następca „Jaime”, znakomicie przyjętego solowego debiutu Brittany z 2019 r., na którym znalazły się m.in. „Stay High” i „History Repeats”. Album pojawił się w rocznych zestawieniach Pitchforka, „The New York Timesa” i „Rolling Stone’a”, NPR wybrało go płytą roku. Wydawnictwo przyniosło artystce siedem nominacji do Grammy w czterech gatunkach muzycznych, a także statuetkę za Najlepszą piosenkę rockową, którą wybrano „Stay High”. W 12 nowych utworach Howard wnosi swoją wyjątkową muzykalność do zróżnicowanego brzmienia – od psychodelicznych momentów, przez muzykę taneczną, dreampop aż po awangardowy jazz. Na przemian inspirujący, oczyszczający i poszerzający horyzonty emocjonalne materiał jest ogromnym krokiem naprzód dla jednej z najciekawszych artystek naszych czasów.

W ubiegłym miesiącu Howard podała daty przyszłorocznej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Artystka rozpocznie tournée wyprzedanym 6 lutego wyprzedanym koncertem w Chicago, gdzie wystąpi także dzień później, następnie wspierana przez Beccę Mancari uda się do Nowego Jorku, Bostonu, Toronto i Waszyngtonu.

W listopadzie Brittany wystąpiła na ceremonii wprowadzenia nowych gwiazd do Rock and Roll Hall Of Fame, wykonując wspólnie z Eltonem Johnem, Sheryl Crow i Chrisem Stapletonem piosenkę „The Weight” upamiętniającą Robbiego Robertsona († 2023).

Brittany Howard
"WHAT NOW"
℗ 2023 Brittany Howard, under exclusive license to Island Records, a division of UMG Recordings, Inc.
Lista utworów:
Premiera: 2 lutego 2024

1. Earth Sign
2. I Don’t
3. What Now (3:46)
4. Red Flags (4:27)
5. To Be Still
6. Interlude
7. Another Day
8. Prove It To You
9. Samson
10. Patience
11. Power To Undo

(Brittany Howard )


Znana ze swojej wyjątkowej barwy i potężnego wokalu, Brittany Howard jest w centrum uwagi już od ponad dekady. Jest nie tylko świetną piosenkarką i songwriterką, ale i niezwykłą gitarzystką. Po raz pierwszy zdobyła uznanie jako członkini Alabama Shakes, wydając album „Boys & Girls” (2012). Debiutancki album grupy dotarł do pierwszej dziesiątki list sprzedaży i pokrył się platyną. Zawierał przełomowy singel „Hold On”, który magazyn „Rolling Stone” uznał za najlepszą piosenkę roku. Utwór zdobył nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy występ rockowy i przyniósł zespołowi nominację do nagrody dla Najlepszego nowego artysty.

Drugi album Alabama Shakes (ostatni przed przerwą w działalności), „Sound & Color” (2015), zajął 1. miejsce na liście Billboard 200, co jest rzadkością w przypadku niezależnych wydawnictw. Grupa wystąpiła w „Saturday Night Live”, a singel „Don’t Wanna Fight” zdobył nagrody Grammy w kategoriach Najlepsza piosenka rockowa (pierwsza Grammy dla Brittany jako songwriterki) i Najlepsze wykonanie rockowe. Sam album „Sound & Color” zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy album alternatywny.

We wrześniu 2019 roku Howard wydała swój solowy debiut „Jaime”. Utwory „13th Century Metal” i „Stay High” znalazły się na liście najlepszych piosenek 2019 roku Pitchforka. Singel „Stay High” zajął 1. miejsce na liście Triple-AAA, a „History Repeats” otrzymało dwukrotną nominację do Grammy w kategorii Najlepsza piosenka rockowa i Najlepsze wykonanie rockowe. Dzięki temu Howard ma na koncie już 16 nominacji do Grammy i pięć zwycięstw. Podczas ceremonii rozdania nagród GLAAD Media Awards, Brittany była nominowana w kategorii Najlepszy artysta muzyczny. Podczas gali Americana Music Honors & Awards Howard zdobyła uznanie w kategoriach Artysta roku, Album roku („Jaime”) i Piosenka roku („Stay High”).

W 2021 artystka podzieliła się albumem z remiksami, „Jaime (Reimagined)”. Znalazł się na nim m.in. remiks „Stay High” w wykonaniu Childish Gambino z produkcją Donalda Glovera i Jamesa Franciesa, „Stay High again..” (produkcja Emmanuela Franklyna Adelabu, Joy Anonymous i Fred again..), a także wersje utworów z takim artystami jak Bon Iver, Common, Michael Kiwanuka, EARTHGANG czy Little Dragon.

► https://pl.wikipedia.org/wiki/Brittany_Howard
► https://www.brittanyhoward.com
► https://www.facebook.com/brittanyhowardofficial/
► https://www.instagram.com/blackfootwhitefoot/
► https://twitter.com/blkfootwhtfoot
► https://www.tiktok.com/@brittanyhowardofficial
► https://www.youtube.com/channel/UCegHjh6aGovyBmA7c7pZoiA
► https://tidal.com/browse/artist/6468492
► https://open.spotify.com/artist/4XquDVA8pkg5Lx91No1JxB
► https://music.apple.com/us/album/jaime/1468956639
► https://music.amazon.com/artists/B007A18ZOK/brittany-howard
► https://music.youtube.com/search?q=Brittany_Howard
► https://www.last.fm/pl/music/Brittany+Howard
► https://soundcloud.com/brittany-howard-official

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29913