boygenius – 6 nominacji do Grammy i charytatywna akcja na Święta
Data: 19-11-2023 o godz. 22:01:00
Temat: Info


boygenius czyli Julien Baker, Phoebe Bridgers oraz Lucy Dacus i Ye Vagabonds razem w charytatywnym, świątecznym singlu „The Parting Glass”. Zysk z singla zostanie przekazany na dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych w Dublinie.

Sześciokrotnie nominowane do Grammy trio boygenius i irlandzki folkowy duet Ye Vagabonds opublikowali swoją wersję „The Parting Glass”, tradycyjnej pieśni popularnej w Szkocji i Irlandii, którą w 2002 r. nagrała widniejąca na okładce nowego singla Sinead O’Connor († 2023). Artyści oraz wytwórnia Interscope przekażą cały zysk z singla na rzecz Aisling Project – inicjatywy mającej na celu organizację zajęć pozalekcyjnych dla będących w trudnej sytuacji finansowej dzieci i młodzieży z Dublina. Warto podkreślić, że to zespół zarządzający dziedzictwem Sinead O’Connor zasugerował wsparcie właśnie tej instytucji. „The Parting Glass” kontynuuje tradycję wydawania przez członkinię boygenius Phoebe Bridgers corocznych charytatywnych singli.

– Jesteśmy ogromnie podekscytowani, że boygenius zdecydowały się przekazać zysk z singla na rzecz Aisling Project – mówi lider inicjatywy Mícheál Clear. – To dla nas wielki przywilej, że jesteśmy beneficjentami tego oszałamiająco pięknego hołdu dla Sinead O’Connor i nie znajduję słów, które wyrażą naszą wdzięczność dla boygenius – dodaje.

(boygenius / fot. Lindsey Byrnes)

boygenius otrzymały niedawno sześć nominacji do Grammy za swój debiutancki album „The Record”, w tym głównych kategoriach – Album roku i Nagranie roku. Wydawnictwo ma także szansę na statuetkę dla najlepiej wyprodukowanego nieklasycznego albumu. Supergrupa pojawiła się także w odcinku kultowego programu „Saturday Night Live” – nie tylko w roli gościa muzycznego, ale także w skeczach:

Aisling Project to pozaszkolny program interwencyjny działający w pięciu różnych ośrodkach na przedmieściach Dublina w Ballymun, który ma ponad 150 podopiecznych od 7 do 18 lat. Każdy z nich dostaje gorący, pożywny obiad oraz wsparcie i pomoc w odrabianiu zadań domowych. Aisling Project zapewnia dzieciom i młodzieży dostęp do szerokiego zakresu zajęć w bezpiecznym, przyjaznym, opiekuńczym i zapewniającym dobrą zabawę środowisku. Inicjatywa skupia się na holistycznym podejściu do dziecka, obejmującym kompleksowe podejście do opieki, edukacji i słuchania głosu dziecka. Inicjatorzy Aisling Projekt współpracują z dostawcami innych usług lokalnych i nie tylko, w razie potrzeby kierując swoich podopiecznych do odpowiednich miejsc. Więcej informacji na temat programu znajduje się na jego stronie

► https://en.wikipedia.org/wiki/Boygenius
► https://www.xboygeniusx.com/
► https://www.facebook.com/boygeniustrio/
► https://www.instagram.com/xboygeniusx/
► https://twitter.com/xboygeniusx
► https://www.tiktok.com/@boygenius.edits
► https://www.youtube.com/channel/UCqbZDfpUi2kjDcCN1ePQvzA
► https://tidal.com/browse/artist/25731461
► https://open.spotify.com/artist/1hLiboQ98IQWhpKeP9vRFw
► https://www.deezer.com/pl/artist/5457940
► https://music.apple.com/us/artist/boygenius/1431090033
► https://music.youtube.com/channel/UCxMaQtHvN4Jw5kYfo8Bi5fw
► https://www.last.fm/pl/music/boygenius

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29909