Świąteczny Dominik Dudek na zakończenie roku
Data: 18-11-2023 o godz. 21:45:54
Temat: Info


Dominik Dudek (ur.1994 Limanowa, małopolskie) to jeden z najbardziej twórczych artystów, którzy wygrali program The Voice Of Poland. W ciągu roku od zwycięstwa wydał 9 singli, w tym EP i najnowszy maxi singel “December Again”, a to jeszcze nie koniec!

I znowu zbliża się grudzień, a z nim święta i christmasowe piosenki. Dominik Dudek prezentuje swój maksi singel “December Again”, który idealnie wpisuje się w świąteczny kanon. Oprócz tytułowej piosenki, jako B-side znajdziemy polskojęzyczny singel “Najgorsza świąteczna piosenka na świecie”. Dudek jest autorem słów oraz muzyki do obydwu kompozycji.

Dominik Dudek
"December Again" (3:00)/"Najgorsza świąteczna piosenka na świecie" (2:45)
℗ 2023 Island, a division of Universal Music Polska
Premiera: 17 listopada 2023

Tekst, produkcja: Dominik Dudek
Muzyka: Dominik Dudek, Mateusz Kotkowski
Miks, master: Robert Szydło

“December Again” to nostalgiczny utwór, który opowiada o tym, że warto mieć przy sobie ukochaną osobę, która będzie obok nas niezależnie od tego, co się się stanie. To opowieść o chęci wspólnego starzenia się i snucia planów. “Piosenka December Again jest moja refleksją na temat ostatniego roku. Dochodzę do wniosku, że kiedy zbliża się grudzień i koniec roku, to najważniejsze jest mieć przy sobie ukochane osoby.” - mówi o piosence Dominik Dudek. Drugi kawałek o przewrotnym tytule “Najgorsza świąteczna piosenka na świecie” to kompletne przeciwieństwo pierwszego utworu. Energetyczny, rockowy kawałek, który zachęca do refleksji nad zbliżającymi się świętami.

Świąteczne single to jednak nie koniec premier od Dudka w 2023 roku. Artysta przygotował dla swoich fanów dużą niespodziankę, którą już wkrótce zdradzi za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Z pewnością będzie to projekt, który zaskoczy wielu.

(Dominik Dudek)


Dominik Dudek to multiinstrumentalista, tekściarz oraz producent z Limanowej, w województwie małopolskim, którego utwory “Be Good” oraz “Idę” dotarły do TOP15 polskiego Airplay Chart. Rok 2023 okazał się dla niego przełomowy - po wygranej w The Voice of Poland rozpoczął solową karierę, koncertując na największych scenach w Polsce m.in. na PGE Narodowym. Dudek nie zwalnia tempa i już w 2024 podzieli się ze swoimi słuchaczami swoim debiutanckim albumem.

►https://pl-pl.facebook.com/dominik.dudek.71
►https://www.instagram.com/dominicdudek/
►https://www.tiktok.com/@dominicdudk
►https://tidal.com/browse/album/259670779
►https://open.spotify.com/artist/0qMAXglCuzbGFx1nqB87Ig
►https://www.deezer.com/en/artist/1624528
►https://music.apple.com/us/artist/dominik-dudek/411444654
►https://music.youtube.com/search?q=dominik+dudek
►https://www.last.fm/pl/music/Dominik+Dudek
►https://soundcloud.com/dominikdudek

(Anna Płaza - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29904