Dla tych, którzy wytrwali...
Data: 17-11-2023 o godz. 21:36:18
Temat: Info


"Spoko luz" to piąty singel noco, który został napisany z myślą o muzykach. Inspiracją do napisania utworu były ich własne doświadczenia oraz historie zasłyszane od ich muzycznych przyjaciół, którzy latami zmagali się z niezrozumieniem ich pasji przez najbliższych.

Żyjemy po to, aby tworzyć. Tworzymy, aby żyć. To muzyka wyciągała do nas rękę, kiedy inni się tylko przyglądali i rozkładali ręce. Była i jest swego rodzaju autoterapią, nadzieją, euforią, siłą napędową, okazją do wyjścia. To nasza boska cząstka, której nikt nie może nam odebrać.

noco
"Spoko luz" (4:38)
℗ 2023 noco.muzyka
Premiera: 9 listopada 2023

Muzyka: Julia Daniluk, Barbara Białkowska, Kamil Jeziorski, Bartłomiej Kiczka, Jakub Kulik
Słowa: Julia Daniluk

Wydawcą utworu jest Agora Digital Music. Nagranie zrealizował Dawid Avid Lewandowski. Utwór wyprodukował oraz miksował Łukasz Dino Dinort. Mastering wykonało Studio AS One. Oprawę graficzną stworzył Maciej Obst.

(noco)


Do oficjalnego zderzenia noco doszło wrześniowej nocy 2022 roku, jednak znali się na długo przed. Stworzyli byt łączący w sobie 5 światów, które subtelnie przeplatają między sobą. Jak mówią o sobie:

‚‚Nie boimy się mocnych słów, chaosu, sarkazmu i kontrowersyjnych tematów. Muzyka jest dla nas spoiwem łączącym różne energie, które przechodzą przez nas na co dzień. Od słodkich melodii do energetycznych przesterów - chcemy, by nasza twórczość wniosła świeży powiew na polską scenę.”

Kiedy inni śpią, oni podróżują w otchłani nocy, chwytając nieznane im wcześniej melodie. Po wydaniu piątego singla przechodzą w jesienny stan skupienia, aby już niedługo zaskoczyć publikę nowym materiałem..

Mają na koncie 4 single, które scaliły się w pierwszą EP-kę oraz blisko 20 koncertów w pierwszym roku istnienia zespołu. Zagrali na wrocławskim festiwalu WrOFFław Showcase, GRASZ BÓR Festiwal w Rzeszowie, OPEN CRAFT Festiwal Browaru Nepomucen i wielu innych wydarzeniach na terenie Polski. Porwali publikę energią sceniczną oraz nietuzinkowymi tekstami, które mocno korespondują z muzyką.

noco w składzie:

Barbara Białkowska – wokal
Julia Daniluk – gitara, wokal
Bartłomiej Kiczka – bas
Kamil Jeziorski – perkusja
Jakub Kulik – gitara
Gościnnie:
Paweł Pysz – solo na saksofonie

► https://nocomuzyka.pl
► https://www.facebook.com/noco.muzyka
► https://www.instagram.com/noco.muzyka/
► https://www.tiktok.com/@noco.muzyka
► https://www.youtube.com/@noco.muzyka
► https://tidal.com/browse/artist/38947122
► https://open.spotify.com/intl-pl/artist/4M3HMSoC2JKbhCRdHQ5wkA
► https://www.deezer.com/pl/album/426979377
► https://music.apple.com/au/album/drogi-po%C5%BCarowe-single/1681103317
► https://music.youtube.com/search?q=noco
► https://www.amazon.com/music/player/artists/B0031EPAMK/noco
► https://soundcloud.com/noco-sc/drogi-po-arowe>

(Jakub Kulik)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29896