Po prostu zaufajcie Deanowi Lewisowi
Data: 02-10-2023 o godz. 22:03:17
Temat: Info


Dean Lewis (21.10.1989 Sydney, New South Wales, Australia) prezentuje kolejny przedsmak trzeciego albumu. Najnowszy singel „Trust Me Mate” to następca „In A Perfect World” – wydanej w czerwcu współpracy z czterokrotnie nominowaną do Grammy Julią Michaels. Piosenka zgromadziła już 22 mln streamów.

Dean czerpie ze wspomnień swoich bliskich, którzy wspierali go w trudnych chwilach. Wykorzystuje mądre słowa, które zapadły mu w pamięć i okazuje wsparcie tym, którzy dziś mogą potrzebować pocieszenia.

Artysta połączył siły z Jonem Hume, który wcześniej pracował nad hitami „Be Alright”, „Hurtless” i „How Do I Say Goodbye”. Wspólnie napisali i nagrali pełną emocji piosenkę w Los Angeles i Nashville.

Dean Lewis przyznaje, że było to ważne, choć wyczerpujące doświadczenie. – To była prawdopodobnie najbardziej stresująca piosenka, nad jaką pracowaliśmy. Napisanie jej zajęło nam około pięciu dni, było tak wiele refrenów i zwrotek, że sporo czasu musieliśmy spędzić na doskonaleniu jej. Jesteśmy z niej naprawdę dumni – podobnie jak inne nasze piosenki, naprawdę coś dla nas znaczy. Wydaje nam się, że utożsami się z nią wielu ludzi, którzy akurat przechodzą przez trudny okres.

Dean Lewis
"Trust Me Mate" (2:58)
An Island Records Australia release ℗ 2023 Universal Music Australia Pty Ltd.
Premiera: 28 września 2023

Premierze singla towarzyszy oficjalny teledysk w reżyserii Luke’a Shawa i Landona Juerna z Altar8 Studio. Klip został nakręcony w Los Angeles w ciągu dwóch dni i mocno ucieleśnia przesłanie piosenki – Dean sięga po pomocną dłoń, ponieważ nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego sam.

Luke i Landon komentują: – W tym teledysku pokazujemy oś czasu, która prowadzi człowieka od uzależnienia do samego dna. Ludzie są w stanie zrobić wszystko, co w ich mocy, aby mu pomóc, ale ostatecznie nikt nie jest w stanie cię uratować, dopóki sam nie zdecydujesz się ocalić samego siebie. Pracując z Deanem mieliśmy wrażenie, jakbyśmy znali go przez całe życie.

Jest naprawdę autentyczny i bardzo oddany swojej sztuce. Wciąż rozrastająca się dyskografia Deana Lewisa zgromadziła już ponad 10 mld odtworzeń na całym świecie. Artysta sprzedał ponad 5,2 mln płyt. Jego zeszłoroczny hit „How Do I Say Goodbye” był trzecim (po „Be Alright” i „Waves”), który osiągnął ponad miliard odtworzeń.

Dean spędził większość 2023 roku w trasie „The Future Is Bright World Tour”, która objęła koncerty w Nowej Zelandii, Australii, Europie i Azji. Ma na koncie także letnie festiwale, takie jak Lollapalooza w Sztokholmie (w tym występ na scenie z Kygo), Rock Werchter w Belgii i Lollapalooza w Paryżu. Obecnie artysta koncertuje w Ameryce Północnej. Do końca 2023 roku lista jego występów przekroczy setkę.

(Dean Lewis / fot. Isaac Anthony)


Australijski wokalista i songwriter Dean Lewis sprzedał do tej pory ponad 5,3 miliona albumów i EP-ek na całym świecie, a jego muzyka osiągnęła już ponad 10 miliardów streamów. Został powitany w klubie Spotify Billions za swój hit „Be Alright”, który ma obecnie 4,6 miliarda odtworzeń. Utwór pokrył się 14-krotną platyną w Australii, potrójną platyną w USA, dwukrotną platyną w Wielkiej Brytanii i platyną w 22 innych krajach. Dean ma już 3,1 miliona obserwujących na TikToku i 1,8 miliona subskrypcji na YouTubie. W 2019 roku był artystą Apple Up Next i zagrał ponad 200 koncertów. W tym samym roku współpracował z holenderską supergwiazdą, Martinem Garrixem, nad ich przebojem „Used To Love”. Odhaczył też kolejny kamień milowy, występując na wielkim finale Australian Football League. W 2022 roku Dean wydał drugi album „The Hardest Love”, który znalazł się na liście Top 5 ARIA i zawierał uznane single „How Do I Say Goodbye”, „Hurtless” i „Looks Like Me”. Jego ostatnie współprace z norweskim DJ-em i producentem Kygo mają łącznie ponad 200 milionów odtworzeń.

►https://en.wikipedia.org/wiki/Dean_Lewis
►https://www.deanlewismusic.com/
►https://www.facebook.com/deanlewis/
►https://www.instagram.com/deanlewis/
►https://twitter.com/deanlewismusic/
►https://www.tiktok.com/@deanlewis
►https://www.youtube.com/channel/UCecgDbZRJ8GdmVgNCjuJu5g
►https://tidal.com/browse/artist/7367609
►https://open.spotify.com/artist/3QSQFmccmX81fWCUSPTS7y
►https://www.deezer.com/pl/artist/6401240
►https://music.apple.com/au/artist/dean-lewis/779085108
►https://music.youtube.com/search?q=Dean_Lewis
►https://www.last.fm/pl/music/Dean+Lewis
►https://soundcloud.com/deanlewisofficial

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29588