Michael Schulte zachwyca na nowym albumie
Data: 02-10-2023 o godz. 21:02:15
Temat: Info


„Co zdołałem osiągnąć? Co po mnie pozostanie i zostanę zapamiętany?” – to egzystencjalne pytania, które stawia Michael Schulte (Michael Anthony Schulte)(30.04.1990 Dollerupi, Szlezwik-Holsztyn, Niemcy) na swoim siódmym albumie.

„Remember Me” to prawdopodobnie najbardziej przemyślany i osobisty projekt w jego dotychczasowym dorobku.

Michael Schulte ma się czym pochwalić – „Remember Me” poprzedziło sześć udanych krążków, osiem singli z rzędu w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych utworów w Niemczech i ponad miliard odtworzeń. Michael cieszy rzeszą oddanych fanów, którzy pokochali jego trasy koncertowe, festiwalowe sety i oczywiście występ na Eurowizji w Lizbonie, gdzie w 2018 roku zajął 4. miejsce.

Odkąd cztery lata temu wydał album „Highs & Lows”, zmienił się cały świat. Wiele wydarzyło się też w jego własnym małym świecie. W 2021 roku ojciec dwóch ukochanych synów podpisał kontrakt z Universal Music Germany. Niedługo później wydał singel „Stay”, a następnie „Here Goes Nothing”, „Remember Me” oraz „With You”.

Jeszcze przed rozpoczęciem pracy nad płytą, Schulte po raz pierwszy znalazł czas na refleksję. Rozmyślał o swoich dotychczasowych osiągnięciach, ekscytującej teraźniejszości świeżo upieczonego ojca i tym, co czeka go w przyszłości. – Myślę, że prędzej czy później każdy zadaje sobie pytanie, co osiągnął w życiu i co w pewnym momencie pozostawi po sobie – opowiada artysta. – Ten motyw na różne sposoby przewija się na moim nowym albumie. Na przykład w tytułowym „Remember Me” – powstał dzięki wspomnieniu o moim ojcu, którego straciłem w młodości. Napisałam tę piosenkę z myślą o moich chłopcach, zastanawiając się, jak mnie zapamiętają.

Micheel Schulte patrzy w przyszłość pełen optymizmu. – Moje teksty zawsze odzwierciedlają moją sytuację życiową i to, co dzieje się we mnie. W studiu najpierw powstają akordy, a potem melodia. Jej nastrój prowadzi mnie dalej. Słucham, jakie uczucia we mnie wywołuje i zastanawiam się, jak ująć wszystko w słowa. Odkąd mam rodzinę, zmieniła się też treść moich piosenek. Myślę, że w ostatnim czasie stałem się spokojniejszy i dojrzalszy.

„Remember Me” to mieszanka wzruszających ballad, porządnych popowych hitów, ale i eksperymentów z elektroniką. – Słuchacze, którzy znają mnie z Eurowizji lub wczesnych coverów na YouTubie, są zaskoczeni, kiedy na koncertach słyszą nie tylko spokojne ballady, ale i taneczne numery – śmieje się muzyk. – Staram się wychwytywać nowe trendy i interpretować je na własny sposób.

Słychać to w tanecznym „Bye Bye Bye” powstałym we współpracy z niemieckim duetem YouNotUs, z którym od dawna przyjaźni się Michael oraz we współpracach z holenderskim DJ-em i producentem elektroniki R3HABem. Album nie bez powodu był promowany przez singel „Better Me”. – Uwielbiam śpiewać do tanecznych bitów, więc kontynuowanie tej podróży z R3HABem wydaje się być odpowiednie. „Better Me” opowiada o uświadomieniu sobie, że mając w swoim życiu odpowiednich ludzi, sam możesz stać się lepszą osobą.

Poruszający „Here Goes Nothing” to przypomnienie, by każdą chwilę w życiu wykorzystać jak najlepiej i nie bać się podejmować ryzyka. „With You” zadedykował natomiast swojej żonie i dzieciom. – Moja rodzina jest moją kotwicą, wsparciem i bezpieczną przystanią. Myśl o niej dodaje mi otuchy zwłaszcza podczas długich tras koncertowych. Tym utworem chcę podziękować im za to, że są.

Na szczególną uwagę zasługuje „More To This Life” z Maxem Giesingerem, którego Michael poznał w programie „The Voice of Germany”. Artyści mocno się zaprzyjaźnili – wspólnie dawali uliczne występy, a w 2018 roku Max został jego drużbą. – Tekst „More To This Life” opowiada o pragnieniu odzyskania dziecinnej lekkości życia, którą coraz bardziej tracimy jako dorośli.

Tytułowa ballada stanowi kwintesencję przesłania albumu: – Ważne jest, aby zawsze patrzeć w przyszłość i nie pozwalać, aby negatywne doświadczenia sprowadzały nas na dno. Często dopiero po czasie zdajemy sobie sprawę ze znaczenia pewnych wydarzeń i rozumiemy, dlaczego sprawy potoczyły się tak, a nie inaczej. Każdy nowy dzień postrzegam jako dar, ale i wyzwanie, by zrobić z niego coś dobrego. To taka ciekawa refleksja – co pewnego dnia stanie się z moją muzyką? Czy przeżyje mnie, czy też zniknie w eterze algorytmu serwisów streamingowych? Jeśli moja kariera w końcu dobiegnie końca, to okej. Cieszę się z tego, co mam teraz.

Michael Schulte
"Remember Me"
A Polydor release ℗ 2023 Michael Schulte, under exclusive license to Universal Music GmbH
Lista utworów: (czas: 40:33)
Premiera: 29 września 2023

1. With You (3:11)
2. Here Goes Nothing (3:11)
3. Stay (2:52)
4. Remember Me (3:36)
5. More To This Life (feat. Max Giesinger) (3:20)
6. HEY (feat. Montez) (2:49)
7. Are You In, Are You Out (2:49)
8. Better Me (feat. R3HAB) (2:46)
9. Waterfall (feat. R3HAB) (2:19)
10. Bye Bye (feat. YouNotUs) (2:43)
11. Slowly (2:39)
12. One More Day (2:43)
13. Lovers On The Run (feat. Amistat) (2:36)
14. Nothing Left Of Me (2:52)

Niezależnie od tego, co czeka go w dalszej przyszłości, „Remember Me” jest skazany na sukces – aż pięć z wydanych wcześniej singli znalazło się w pierwszej dziesiątce niemieckich list przebojów. Utwór „Waterfall” zajął 3. miejsce i zgromadził 85 mln odtworzeń.

Michael uczci premierę albumu koncertami w Niemczech. Krążek jest już dostępny się w kilku formatach – fani mają do wyboru limitowany fanbox, kremowo-biały winyl, płytę CD i wersję cyfrową.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Schulte
►https://www.facebook.com/schultemusic
►https://www.instagram.com/michaelschulte/
►https://twitter.com/schultemusic
►https://www.tiktok.com/@michaelschulteofficial
►https://www.youtube.com/channel/UCg3_h5YynN-ftS4_3MY6s8g
►https://tidal.com/browse/artist/4367326
►https://open.spotify.com/artist/21aa4pj9BvbFB2iT8kRpnq
►https://www.deezer.com/pl/artist/817849
►https://music.apple.com/us/artist/michael-schulte/368983470
►https://music.youtube.com/search?q=michael+schulte
►https://www.last.fm/pl/music/Michael+Schulte
►https://soundcloud.com/michaelschulte

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29586