U2 prezentuje premierowy utwór „Atomic City”
Data: 30-09-2023 o godz. 23:35:48
Temat: Info


Grupa U2 przedstawia premierowy utwór „Atomic City”. Singel zapowiada serię koncertów w Sphere w Las Vegas w ramach celebrowania kultowej płyty wydanej w 1991 roku – „Achtung Baby”.Za produkcję utworu odpowiadają Jacknife Lee oraz Steve Lillywhite. „Atomic City” to ponad trzy minutowy hołd do magnetycznego ducha post-punka z lat 70., jak również ukłon w stronę Blondie. Współpraca grupy dowodzonej przez Debbie Harry z legendarnym Giorgio Moroderem była iście pionierska i mocno wpłynęła na muzyków U2. Bono przyznaje: – „Atomic City” to piosenka miłosna dla naszych słuchaczy: „Tam, gdzie jesteś, tam będę ja”.

U2
"Atomic City" (3:10)
An Island Records release ℗ 2023 Universal Music Operations Limited
Premiera: 29 września 2023

(U2)

Mianem „Atomic City” określało się w latach 50. Las Vegas – wszystko za sprawą nuklearnej fascynacji, jaka opanowała kraj. Miasto kasyn zaczęło promować się jako centrum atomowej turystyki ze względu na bliskość Poligonu Nevada.

Do utworu „Atomic City” powstał klip w reżyserii Bena Kutchinsa. Za kreatywną reżyserię odpowiada Tarik MIkou z Moment Factory Music. Klip realizowano na ulicach Las Vegas tydzień przed premierą. U2 wystąpiło na Fremont Street, w tym samym miejscu, w którym Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr. Zrealizowali klip do „I Still Haven’t Found What I’m Looking For” ponad 36 lat temu.

U2 rozpoczyna trasę „U2:UV Achtung Baby Live At Sphere” w dniu premiery utworu, 29 września, w najnowocześniejszym obiekcie koncertowym. Ten ambitny projekt obejmuje 25 koncertów i jest celebracją najpopularniejszego albumu grupy – „Achtung Baby”, jak również definiującej na nowo pojęcie tras koncertowych ZOO TV Tour. Tournee odbyło się w 1991 roku i umocniło reputację U2 jako grupy, która nieustannie przesuwa granice występów na żywo, chętnie czerpiąc z najnowszych technologii oraz innowacji.

„Atomic City” dostępne jest w standard audio, HD audio i w Spatial/Atmos, jak również jako limitowany singiel na winylu i CD.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/U2
►https://www.u2.com
►https://www.facebook.com/u2
►https://www.instagram.com/u2/
►https://twitter.com/u2
►https://www.tiktok.com/@u2
►https://www.youtube.com/channel/UC4gPNusMDwx2Xm-YI35AkCA
►https://tidal.com/browse/artist/17123
►https://open.spotify.com/artist/51Blml2LZPmy7TTiAg47vQ
►https://www.deezer.com/pl/artist/163
►https://music.apple.com/us/artist/u2/78500
►https://music.youtube.com/search?q=U2
►https://www.last.fm/pl/music/U2
►https://soundcloud.com/u2

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29569