YUNGBLUD rozpoczyna nową erę
Data: 10-06-2023 o godz. 20:46:22
Temat: Info


Cieszący się międzynarodowym uznaniem Yungblud (Dominic Richard Harrison)(5.08.1997 Doncaster, South Yorkshire, Anglia), powraca z nowym singlem „Lowlife”. To początek nowej ery w karierze artysty, który stał się głosem pokolenia Z.



„Lowlife” to prawdopodobnie najbardziej szczere do tej pory wydawnictwo w dorobku artysty. Energiczny i buntowniczy utwór łączy ostre melodie, ciężkie linie basu oraz surowy tekst. Singiel stanowi początek dźwiękowej i twórczej zmiany, w ramach której YUNGBLUD powraca do swoich alternatywnych korzeni, jednocześnie podejmując spore ryzyko – nietypowa produkcja i przemyślane instrumenty wydają się zarówno nowe, jak i nostalgiczne.

YUNGBLUD
"Lowlife" (3:53)
℗ 2023 Locomotion Recordings Limited, under exclusive license to Geffen Records
Premiera: 7 czerwca 2023

– Napisałem „Lowlife”, ponieważ po prostu nie chciałem wychodzić z domu – opowiada Dom. – Miałem dość ludzi, gierek, samego siebie, moich przyjaciół. Za każdym razem, gdy coś robiłem, jakiś idiota miał na ten temat swoje zdanie – co powinienem zrobić lub jaki powinienem być. Prawda jest taka, że czasami chciałem być nikim, więc po prostu nie wychodziłem z łóżka. Byłem niezadowolony i pragnąłem czegoś w rodzaju nudy. Tej nudy, kiedy siedzisz w domu, w tej samej starej pościeli i oglądasz pieprzoną ogłupiającą telewizję. O tym napisałem tę piosenkę.

YUNGBLUD postanowił nie poddawać się żadnym wpływom. Zaszył się w studiu z producentem Paulem Meanym i niczego przesadnie nie planował. – Nie wchodziłem do studia z zamiarem stworzenia czegoś takiego jak „Close To Me”, „Born This Way” czy „Life On Mars”. Za każdym razem zaczynaliśmy od pustego płótna, podkręcaliśmy beat i patrzyliśmy, co się do cholery stanie.

Artysta zaczął zapowiadać singel, wysyłając odręczne notatki do fanów z całego świata, wyszczególniając przy tym lokalizacje w Londynie, Los Angeles i Niemczech. Wkrótce pojawiły się w nich samochody ozdobione tytułem singla, które przyciągnęły tysiące fanów.

YUNGBLUD zakończył niedawno serię wyprzedanych koncertów w ramach trasy YUNGBLUD – The World Tour. Latem wystąpi przed największą jak dotąd publicznością w Ameryce Północnej. Fani muzyki będą go mogli zobaczyć także w Polsce – artysta wystąpi na FEST Festivalu.

Nieustannie opowiadając się za dziwakami, odmieńcami i osobami z marginesu społecznego, YUNGBLUD zgromadził legiony oddanych fanów z całego świata, którzy co wieczór przychodzą na jego wyprzedane koncerty i z taką pasją wykrzykują każde słowo jego piosenek, jakby od tego zależało ich życia

W samych social mediach obserwuje go ponad 14,5 mln fanów. Miliardy streamów stanowią dowód na to, że YUNGBLUD jest jednym z najlepszych alternatywnych artystów pokolenia. Już wkrótce zaprezentuje więcej nowej muzyki.

(YUNGBLUD)


Urodzony w Yorkshire w Anglii multiinstrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął już jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat. Debiutował imienną EP-ką, po której wypuścił album „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się kolejna EP-ka „the underrated youth”, która znalazła się w pierwszej dziesiątce albumów w Wielkiej Brytanii. W kolejnym roku artysta znalazł się na tzw. shortliście BBC Sound of 2020, a także zdobył nagrodę NME za najlepszy teledysk. W grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta „weird!” z takimi hitami jak „god save me, but don’t drown me out”, „weird!”, „strawberry lipstick” i „cotton candy”. Album w ciągu pierwszego tygodnia rozszedł się w nakładzie 39 tysięcy egzemplarzy i zadebiutował na szczycie zestawienia w UK.

►https://en.wikipedia.org/wiki/Yungblud
►https://www.yungbludofficial.com
►https://www.facebook.com/yungblud/
►https://www.instagram.com/yungblud/
►https://twitter.com/yungblud
►https://www.tiktok.com/@yungblud?lang=en
►https://tidal.com/browse/artist/8605746
►https://open.spotify.com/artist/6Ad91Jof8Niiw0lGLLi3NW
►https://www.deezer.com/pl/artist/12133088
►https://itunes.apple.com/artist/yungblud/213048599
►https://music.youtube.com/search?q=yungblud
►https://discord.com/invite/yungblud
►https://soundcloud.com/yungblud

(Paulina Grabska - Universal Music PL)







Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=28864