Zwyciężczyni Eurowizji zawita do Polski
Data: 24-05-2023 o godz. 21:37:52
Temat: Info


Nie trzeba było długo czekać – Loreen (Lorine Zineb Nora Talhaoui)(16.10.1983 Åkersberga, Szwecja) dopiero co wygrała tegoroczną Eurowizję, a już zapowiedziała trasę po Wielkiej Brytanii i Europie! Jej nadchodząca The Tattoo Tour rozpocznie się 7 listopada w Dublinie. 16 listopada artystka zagra w warszawskiej Stodole.

Loreen przeszła do historii jako jedyna kobieta, która dwukrotnie triumfowała w konkursie i dopiero druga osoba, która może pochwalić się dwoma zwycięstwami. Zwycięską piosenkę „Tattoo” napisała we współpracy z Peterem Boströmem, Thomasem G:sonem, Jimmym „Jokerem” Thörnfeldtem, Jimmym Janssonem i Moą „Cazzi Opeia” Carlebecker – tą samą ekipą, która 11 lat temu pracowała nad singlem „Euphoria”.

Loreen
"Tattoo" (3:03)
℗ 2023 Universal Music AB
Premiera: 25 lutego 2023

Singel „Tattoo” zadebiutował na 1. miejscu listy Big Top 40 oraz 2. miejscu w Wielkiej Brytanii, tuż za „Miracle” Calvina Harrisa i Ellie Goulding. To niebywały rekord, ponieważ pośród wszystkich Eurowizyjnych artystów spoza Wielkiej Brytanii, tylko jednemu udało się dotrzeć tak wysoko – irlandzkiemu piosenkarzowi Johnny’emu Loganowi, który w 1987 roku wygrał z piosenką „Hold Me Now”.

Szwecja posiada obecnie 3 najczęściej pobierane piosenki Eurowizji wszech czasów: „Tattoo” (łącznie ponad 74 mln streamów na Spotify), „Euphoria” (która znalazła się na szczycie list przebojów w 21 krajach) oraz legendarny już przebój Abby „Waterloo”. Tegoroczna zwyciężczyni trafiła na szczyt list Spotify, Apple Music, Shazam i Deezer w niemalże 20 krajach, w tym w Polsce.

Loreen komentuje: – Jestem bardzo podekscytowana, że nareszcie mogę wyruszyć w europejską trasę koncertową i zaprosić wszystkich do mojego świata. Trasa Tattoo będzie moją pierwszą od jakiegoś czasu trasą po Europie. Nie mogę doczekać się powrotu na scenę i spotkania ze wszystkimi, którzy wspierali mnie w tej podróży. Relacja, którą zbudowaliśmy przez te lata, znaczy dla mnie więcej niż mogę wyrazić, a możliwość ponownego spotkania z wami to spełnienie moich marzeń.

(Loreen / fot. Charli Ljung)

Loreen zdobyła spore uznanie także za oceanem. „The New York Times” nazwał piosenkę „tanecznym utworem, który z każdą zwrotką nabiera intensywności”. „The Guardian” opisał ją jako „dobrze wykonaną popową balladę podążającą śladem Katy Perry”. „Rolling Stone” zauważył, że Loreen zmierza ku „popowej perfekcji”, a VICE zachwycał się: – Ciężka choreografia, radiowy mikrofon, wznoszący się refren… kulturowy reset, nazwijcie to jak chcecie, ale utkwi w pamięci.

„Tattoo” wyróżnia przede wszystkim moc łączenia ludzi i budowania mostów pomiędzy kulturami, wierzeniami i tradycjami. Wiele z piosenek Loreen„Euphoria”, „My Heart is Refusing Me” czy „Neon Lights” – skupia się na idei samicy alfa: silnej, nieustraszonej i skupionej kobiety. Urodzona w Sztokholmie, w rodzinie imigrantów z Maroka, Loreen czerpie inspirację ze swojego dziedzictwa. Jej występy na Eurowizji były doskonałą mieszanką minimalizmu i teatru.

Singel już wcześniej spotkał się z uznaniem Billboardu – został wymieniony na liście 10 najlepszych nowych popowych piosenek, które pomogą nam przetrwać tydzień: – „Tattoo” reprezentuje filmowe, taneczno-popowe brzmienie, które zdobywa szczyty list przebojów za granicą, jednak od dawna ma problem z wejściem na amerykański rynek. Miejmy nadzieję, że słuchacze z USA zrobią wyjątek i przyjmą „Tattoo” z otwartymi ramionami.

W 2012 roku artystka dołączyła do szwedzkiej Stockholm Hall of Fame, która znajduje się na lotnisku Arlanda, a w 2020 do Melodifestivalen Hall of Fame. W tym samym roku wzięła udział w „Så mycket bättre”, programie, w którym znani muzycy reinterpretują cudze piosenki. Wkrótce zadebiutowała jako aktorka w filmowej adaptacji książki „Vinterviken”.

Zeszłej wiosny Loreen wydała „Neon Lights” – pełen energii utwór z przejmującym klimatem muzyki lat 80., bogatym w brzmienia syntezatorów i pulsujący beat. Piosenka opowiada o współczesnej Joannie d’Arc, która próbuje ocalić świat.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Loreen
►http://loreenofficial.com
►https://www.facebook.com/LoreenTalhaoui/
►https://www.instagram.com/loreenofficial/
►https://twitter.com/LOREEN_TALHAOUI
►https://www.tiktok.com/@loreenofficial
►https://www.youtube.com/user/loreen
►https://listen.tidal.com/artist/3894206
►https://open.spotify.com/artist/49aaHxvAJ0tCh0F15OnwIl
►https://www.deezer.com/pl/artist/1199771
►https://music.apple.com/md/artist/loreen/417755574
►https://music.youtube.com/search?q=loreen
►https://soundcloud.com/loreen-official

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=28718