Muzyka Hildur Guðnadóttir do filmu 'Women Talking' dostępna na LP
Data: 31-01-2023 o godz. 23:10:04
Temat: Info


W sprzedaży dostępna już jest płyta LP z oryginalną ścieżką dźwiękową Hildur Guðnadóttir (4.09.1982 Reykjavík, Islandia) do produkcji „Women Talking”, przejmującego filmu opartego na powieści Miriam Toews z 2018 roku o tym samym tytule.

Obraz otrzymał dwie nominacje do Oscara w prestiżowych kategoriach: Najlepszy film oraz Najlepszy scenariusz adaptowany.

„Women Talking” to niezwykle emocjonalna i inspirująca historia, oparta na bestsellerowej powieści Miriam Toews, która śledzi losy grupy kobiet z odizolowanej społeczności religijnej.

Wzruszająca, pełna zadumy ścieżka dźwiękowa Hildur Guðnadóttir, oddaje emocjonalną złożoność filmu. Porywające motywy gitarowe stanowią podstawę ścieżki inspirowanej folkiem, przełamanej dźwiękami niepokojącej perkusji i pełnymi smutku smyczkami.

„Women Talking” opowiada historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. Choć historia jest zarówno dniem sądu, jak i wezwaniem do modlitwy, muzyka musiała być nośnikiem nadziei – sposobem na wyjście z sytuacji, która jest nieznośnie mroczna. Był to dla mnie bardzo interesujący proces, ponieważ musiałam umieścić go w kontekście wzlotów i upadków, których doświadczają te kobiety. Czułam, że właściwą drogą będzie pochylenie się nad przyjaźnią i więzią, czego doświadczamy w filmie – mówi Hildur Guðnadóttir.

(Hildur Guðnadóttir / fot. Antje Taiga Jandrig)


Hildur Guðnadóttir, okrzyknięta przez The Guardian "jedną z najbardziej rozchwytywanych kompozytorek filmowych", ma na swoim koncie imponujące osiągnięcia kompozytorskie, takie jak muzyka do thrillera psychologicznego Joker, za który otrzymała Oscara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA za najlepszą muzykę oryginalną (przy czym Guðnadóttir zapisała się w historii jako pierwsza solistka, która wygrała w tej kategorii BAFTA), oraz serial HBO Czarnobyl (Chernobyl), za który otrzymała Primetime Emmy Award i nagrodę BAFTA. Za oba projekty otrzymała również nagrody Grammy za najlepszą ścieżkę dźwiękową dla Visual Media.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Hildur_Guðnadóttir
►https://www.hildurness.com
►https://www.facebook.com/HildurGudnadottirMusic/
►https://www.instagram.com/hildur_gudnadottir/
►https://twitter.com/hildurness
►https://www.youtube.com/channel/UCzY71RJtOlKpMaDP5aljnhw/featured
►https://tidal.com/browse/artist/7409911
►https://open.spotify.com/artist/2lD1D6eEh7xQdBtnl2Ik7Y


Music by Hildur Guðnadóttir
The Original Motion Picture Soundtrack WOMEN TALKING
℗ A Mercury Classics Soundtracks & Scores Release; ℗ 2022 Orion Releasing LLC, under exclusive licence to Universal Music Operations Limited
Lista utworów: (czas. 26:40)
Premiera: 2 grudnia 2022
Premiera LP: 6 stycznia 2023

Side A
1. Work of Ghosts (0:24)
2. Speak Up (3:16)
3. Doomsday (0:54)
4. Not All Men (3:29)
5. Pros and Cons (1:20)
6. Always (2:43)
7. I Saw Him (0:20)

Side B
1. He’s Here (3:30)
2. Teeth (0:22)
3. Peace of God (2:17)
4. Jumping (1:30)
5. Boys (2:26)
6. Nettie (0:21)
7. Leaving (3:41)

(Paulina Grabska-Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27889