Wylicytuj spotkanie z Ewą Bem podczas WOŚP w Gdańsku
Data: 09-01-2023 o godz. 20:06:13
Temat: Info


Przedmiotem aukcji jest wyjątkowe spotkanie z Ewą Bem (Ewa Maria Bem-Sibilska)(23.02.1951 Warszawa), z okazji tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Spotkanie, odbędzie się w Gdańskim klubie Stary Maneż, 29 stycznia (czyli w dniu finału WOŚP), w garderobie artystki, przed koncertem. Dodatkowo, zwycięzca aukcji otrzyma podwójne zaproszenie na wspomniany koncert oraz najnowszy album Ewy Bem - "Live", na płycie winylowej ze specjalną dedykacją. Zwieńczeniem będzie kolacja dla dwóch osób, w restauracji Stary Maneż.

Link do aukcji

Orkiestra w tym roku gra dla od hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Chcemy wygrać z sepsą - zagramy dla wszystkich, małych i dużych.

(Ewa Bem / fot. Iza Grzybowska)


Swoją muzyczną karierę Ewa Bem rozpoczęła ponad pół wieku temu – w 1969 roku – w grupie bluesowej Stodoła, która powstała specjalnie na potrzeby projektu „Bluesełka”. Niedługo później (1970) dołączyła do jazzowego duetu Bemibek, który powstał w klubie Hybrydy. Nazwa grupy pochodziła od nazwisk założycieli: Aleksandra Bema – brata Ewy, oraz Andrzeja Ibeka.

Wokalistka w trakcie bogatej kariery koncertowała z wieloma pianistami, takimi jak: Adam Makowicz, Wojciech Karolak, Bogusław Hołownia, Wojciech Majewski, Krzysztof Herdzin. Najbardziej do serca przypadły jej jednak duety z gitarą, szczególnie z Markiem Blizińskim. – Próbowałam potem jeszcze z innymi gitarzystami, ale to, co się wydarzyło z Markiem, na pewno jest w moim dorobku najistotniejsze – mówiła Ewa Bem w radiowej Dwójce podczas rozmowy z Andrzejem Zielińskim.

Sławę przyniosły jej oryginalny styl, głos, frazowanie i swingowanie, które wyznaczyły trudne do osiągnięcia standardy. W pamięć zapada również niezwykła barwa jej głosu. – Przez pierwsze lata, kiedy udzielałam się na scenie, na nagraniach czy w radiu, dementowałam zaciekle, że mój schrypnięty głos to nie jest efekt licznych nałogów ani nieprzespanych nocy, tylko genetyczna przypadłość czy cecha, bo podobnie lekko schrypnięty głos miała moja mama, moja odeszła córka Pamela, i młodsza Gabryśka też tak trochę podchrypuje – wyjaśnia wokalistka. Dziś Ewa Bem – powracająca na estradę – pokazuje, jak bardzo potrzebny jest nam jej wyjątkowy głos.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Bem
►http://ewabem.pl
►https://twitter.com/bem_ewa
►https://www.youtube.com/channel/UChUqXOLeneaWgTzy4F8o4qA
►https://tidal.com/browse/artist/3517034
►https://open.spotify.com/artist/6E6qou5XcK7fjR7Ikvq0AP
►https://www.deezer.com/pl/artist/243665
►https://music.apple.com/us/artist/ewa-bem/71377912
►https://soundcloud.com/ewa-bem

(Marek Rycak - Agora Muzyka)







Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27712