Uzdrawiająca moc muzyki
Data: 14-12-2022 o godz. 00:21:20
Temat: Książki


Naukowo udowodniony leczniczy wpływ muzyki w walce z przewlekłymi chorobami, depresją, demencją czy terapią po udarze i szybki relaks dla każdego.

Czy wiesz, że muzyka pobudza siły witalne, zmniejsza odczuwanie bólu i może być stosowana jako narzędzie terapeutyczne przy wielu schorzeniach?

Autor udowadnia, że muzyka nie tylko nas odpręża, poprawia samopoczucie, ale przede wszystkim uzdrawia. Pomaga w leczeniu wielu chorób - depresji, nerwicy, Parkinsona, Alzheimera, autyzmu, udaru mózgu, uzależnień, przewlekłego bólu, agresji czy zaburzeń snu. Pomocna jest również w powrocie do zdrowia osobom w śpiączce. Terapeuci, naukowcy i coraz większe grono lekarzy doceniają uzdrawiające właściwości muzyki i wykorzystują ją w swojej terapii. Badania naukowe potwierdzają, że odpowiednio dobrana muzyka korzystnie działa na sferę zarówno emocjonalną, jak i psychiczną.

Stefan Kölsch, w oparciu o badania naukowe, wyjaśnia, jakie działanie na mózg wywiera muzyka i w jakim stopniu wpływa na inteligencję, przyswajanie obcego języka u dzieci czy skuteczności terapii medycznych. Opisuje, w jaki sposób działa uzdrawiająco w zaburzeniach neurologicznych i psychicznych. W książce znajdziesz przykłady leczniczego działania muzyki przy różnych chorobach i zaburzeniach oraz konkretne wskazówki wspierania swojego zdrowia i samopoczucia w życiu codziennym.

Odkryj i poczuj uzdrawiającą moc muzyki

Stefan Kölsch – niemiecko-amerykański psycholog i światowej sławy neurobiolog, urodzony w 1968 r. w Wichita Falls (w Teksasie). Na początku studiował grę na skrzypcach, a następnie uzyskał dyplom z psychologii i socjologii, oraz doktorat z zakresu nauk o człowieku i mózgu w Instytucie Maxa Plancka w Lipsku. Pracował na Uniwersytecie Harvarda oraz w klastrze doskonałości „Languages of Emotion” na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. W 2015 roku przyjął profesurę na renomowanym Uniwersytecie w Bergen, w Norwegii.


Tytuł: Uzdrawiająca moc muzyki.
Tytuł oryginalny: Good Vibrations. Die heilende Kraft der Musik
Autor: Stefan Kölsch
Tłumaczenie: Monika Gadzina
Redakcja: Natalia Paszko
Skład: Dorota Sikora
Projekt okładki: Dorota Sikora
Ilustracje Olga Kölsch
ISBN: 978-83-8168-593-1
Wydawnictwo: Vital
Data wydania: 2020 (Polska)
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 452
Waga: około 600 g
Cena: + - 59 zł
Książka dostępna także jako e-book

Copyright © by Ullstein Buchverlage GmbH, Berlin
Published in 2019 by Ullstein Verlag

© Copyright for the Polish edition by Wydawnictwo Vital, Białystok 2019
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form

www.vitalni24.pl - detal
www.wydawnictwovital.pl
www.odzywianie24.pl

(Serdecznie Dziękuję Natalii Paszko i Mariuszowi Golak)


www.wydawnictwovital.plArtykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27628