Ekstaza. Lata 90. Początek
Data: 04-12-2022 o godz. 00:00:41
Temat: Książki


Seks, heroina i grunge. Supermodelki i trabanty. Laura Palmer, Courtney Love i Madonna. Jeremy i dziewczyny z teledysków Aerosmith. Kurt, Eddie, Layne, Chris i Andy. Axl i Bono. Seattle i Sub Pop. Koszule w kratę i martensy.
MTV Unplugged i Beavis i Butt-head. Pokolenie X i Samotnicy. Anna Gacek w szerokim kontekście – obejmującym politykę, gospodarkę, kulturę, społeczeństwo i historię – zatrzymuje kilkadziesiąt niezapomnianych momentów popkultury. To opowieść pełna anegdot i mało znanych faktów.

Ekstaza Anny Gacek to więcej niż odpowiedzi na pytania, dlaczego Kurt Cobain opluł fortepian Eltona Johna, Agent Cooper uwielbiał słodycze, Anna Wintour nienawidziła grunge’u, Eddie Vedder zdemolował Carnegie Hall, a skromna pracownica wytwórni płytowej z Seattle wkręciła „New York Timesa”. To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia. O samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii.

Anna GACEK w szerokim kontekście obejmującym kultury, społeczeństwo, politykę i historię zatrzymuję kilkadziesiąt niezapomnianych momentów popkultury. To opowieść pełna anegdot i mało znanych faktów.

Lat dziewięćdziesiątych nie można opisać w jednej książce, to dopiero początek.

Anna Gacek – dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady (do marca 2020 roku) związana z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem "W Tonacji Trójki", nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde, a Polsce spędziła dziesięć lat na trasie Męskie Granie i kilkanaście na Off Festivalu. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, w tym z z Paulem McCartney’em, Nickiem Cave’em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Jackiem White'em, Florence Welch, Alexem Turnerem, The White Stripes i The Strokes. Obecnie, w autorskim cyklu podcastów "Rzeczy ulubione",rozmawia z najważniejszymi postaciami polskiej kultury. We wrześniu 2021 roku ukazała się jej pierwsza książka, Ekstaza. Lata 90. Początek. Obecnie pracuje nad jej kontynuacją.


Tytuł: Ekstaza. Lata 90. Początek
Autor: Anna Pol
Wydawca i redaktor prowadzący: Adam Pluszka
Redakcja i łamanie: Anna Hegman
Korekta: Małgorzata Kuśnierz, Agnieszka Radtke
Projekt okładki i stron tytułowych: Anna Pol
Opracowanie graficzne i typograficzne: Anna Pol
Zdjęcie na okładce © Susan O'Connor / Trevillion Images
Zdjęcie autorki: Jacek Poremba
ISBN: 978-83-66671-49-2
Wydawnictwo: Marginesy Sp. z o.o.
Data wydania: 15 września 2021
Format: 150 x 230 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 348
Waga: około 700 g
Cena: + - 54 zł
Książka dostępna także jako e-book

Copyright © by Anna Gacek
Copyright © by Wydawnictwo Marginesy, Warszawa 2021

redakcja@marginesy.com.pl
www.marginesy.com.pl

ZŁOŻONO KROJAMI PISMA Change, Didot i Gotham

Książkę wyprodukowano na papierze Amber Graphic 100 g

DRUK I OPRAWA Drukarnia Perfekt

(Serdecznie Dziękuję Agnieszce Obrzut-Budzowskiej)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27560