Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop.
Data: 30-11-2022 o godz. 23:26:14
Temat: Książki


Kim jest i Britney Spears (2.12.1981 McComb, Missisipi)? Jak dziewczyna z sąsiedztwa przeistoczyła się w księżniczkę POP? 'Być Britney' to biografia i analiza społeczna w jednym. To zbiór opowieści, wywiadów, anegdot i relacji fanów, z których wyłania się wyrazisty portret jednej z największych gwiazd naszych czasów.

Jennifer Otter Bickerdike, uznana komentatorka branży muzycznej, w wyjątkowy dla siebie życzliwy, ale obiektywny sposób śledzi drogę Britney, która z dziewczyny z sąsiedztwa przeistoczyła się w więźnia własnej sławy. 'Być Britney' to kompleksowa prezentacja współczesnej ikony – utalentowanej, ale zmagającej się z trudnościami gwiazdy, o której zawsze się dużo mówiło i której życie, praca i osobowość będą budzić zainteresowanie jeszcze przez wiele lat.

Po latach w roli ofiary Britney zasługuje, aby ją wreszcie pokazać jako wojowniczkę, źródło inspiracji i zagadkę.Jennifer Otter Bickerdike

Polskie wydanie zostało uzupełnione o komentarz autorki dotyczący bieżących wydarzeń i uwolnienia Britney spod kurateli ojca. Przedstawia ona ważną rolę fanów, którzy zapoczątkowali ruch #FreeBritney, ale również prawników i samej piosenkarki.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Britney_Spears
►https://www.britneyspears.com
►https://pl-pl.facebook.com/britneyspears
►https://www.instagram.com/britneyspears/
►https://twitter.com/britneyspears
►https://www.tiktok.com/@britneyspears?lang=pl
►https://www.youtube.com/c/britneyspears/featured
►https://tidal.com/browse/artist/1532
►https://open.spotify.com/artist/26dSoYclwsYLMAKD3tpOr4
►https://www.deezer.com/pl/artist/483
►https://itunes.apple.com/us/artist/britney-spears/217005
►https://soundcloud.com/britneyspears


Ta szokująca biografia to historia mizoginii i wyzysku, które odcisnęły swoje piętno na życiu piosenkarki. (…) Bickerdike stara się uwolnić od niego Britney, przywracając jej reputację ikony kultury. (…) To niezwykle przenikliwa ocena współczesnej gwiazdy.
„The Times”

Być Britney przytacza fragmenty nowych opowieści, plotki od fanów, materiały o charakterze dokumentalnym, wypowiedzi z forów, opinie i tym podobne. (…) Fragmentaryczny styl narracji doskonale wpisuje się w specyfikę epoki cyfrowej, w której żyjemy. Ta książka przedstawia gwiazdę jako czyste płótno, na które publiczność może przelać, co tylko zechce. (…) Rewelacyjna historia napisana z rozmachem.
„The Guardian”

Britney Spears – ikona muzyki pop, więziona wiele lat przez własną rodzinę. Czas, aby poprawiła koronę na głowie i w końcu zaczęła żyć według własnych zasad. Celebryci często są postrzegani jako osoby inne od nas, jednak tak jak my mają zarówno lepsze, jak i gorsze momenty w życiu i tak jak wszyscy zasługują na wysłuchanie ich historii.
Suzanne Marie (youtube.com/suzannemariexoxo)


Jennifer Otter Bickerdike - prowadzi działalność naukową i jest autorytetem w dziedzinie popkultury. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w branży potrafi formułować absolutnie wyjątkowe, wnikliwe spostrzeżenia na temat współczesnych mediów i muzyki. W swoim dorobku ma kilka książek dotyczących popu, rocka, zachowań fanów oraz życia gwiazd. Jennifer jest wykładowczynią i światową ambasadorką British and Irish Modern Music Institute. Pochodzi z Santa Cruz w Kalifornii, ale obecnie mieszka w Londynie z mężem Jamesem i psem ze schroniska, który wabi się Alfie.


Tytuł: Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop
Tytuł oryginalny: Being Britney. Pieces of aModern Icon
Autor: Jennifer Otter Bickerdike
Tłumaczenie: Magda Witkowska, Bartosz Sałbut
Redakcja: Anna Strożek
Korekta:Paulina Stoparek, Magdalena Świerczek-Gryboś, Aneta Wieczorek
Opracowanie typograficzne i skład: Joanna Pelc
Okładka: Paweł Szczepanik / BookOne.pl
Fotografia na okładce: Handout / Getty Images
ISBN: 9788382105964
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 13 kwietnia 2022
Format: 140 x 204 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 9788382105964
Waga: około 475 g
Cena: + - 44 zł
Książka dostępna także jako e-book

Text copyright © Jennifer Otter Bickerdike, 2021, 2022
Copyright © for the translation by Magda Witkowska 2022
Copyright © for the Polish edition by Wydawnictwo SQN 2022

www.wsqn.pl
www.sqnstore.pl
www.labotiga.pl

(Serdecznie Dziękuję Piotrowi Stokłosie)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27532