Brian Johnson. Żywot Briana
Data: 29-11-2022 o godz. 00:08:59
Temat: Książki


ŻYWOT BRIANA to szansa, żeby poznać prawdę.

To nie byłem ja, nie zrobiłem tego, a co więcej, nigdy tego nie powtórzę!.

Te słowa Briana Johnsona (5.10.1947 Dunston, Tyne and Wea, Anglia), legendarnego wokalisty AC/DC, to tylko przedsmak autobiografii jednej z najbardziej uwielbianych gwiazd rock’n’rolla na świecie.Syn brytyjskiego żołnierza i pochodzącej z Włoch matki dorastał w cieniu II wojny światowej. Od kiedy postanowił, że będzie śpiewał, przez dekadę próbował swoich sił w licznych zespołach, jednak sukces zdawał się poza zasięgiem.

Aż do momentu, w którym został zaproszony na przesłuchanie do jednego z największych przedsięwzięć muzycznych w historii. Zespół AC/DC przechodził kryzys spowodowany tragiczną śmiercią swojego frontmana, Bona Scotta (†19.02.1980), ale to właśnie z Brianem Johnsonem na pokładzie nagrał swoje arcydzieło: "Back in Black" (1980). Płytę, która stała się najlepiej sprzedającym się rockowym albumem w historii. Trasy koncertowe AC/DC były legendarne i wypełniały stadiony, a fani szybko pokochali Johnsona i docenili jego wkład w zespół.

Niestety, w 2016 roku Brian musiał opuścić grupę po tym, jak zdiagnozowano u niego postępującą utratę słuchu. I kiedy już się wydawało, że przyszłość zespołu jest przesądzona, ten powrócił w pełnym składzie, wypuszczając w 2020 roku hitowy album "Power Up!"

Jego życie to rollercoaster, ale Brian Johnson nigdy nie stracił kontaktu z rzeczywistością, zawsze mocno stąpał po ziemi i pamiętał o swoich korzeniach.

Ciepły, żywy, sugestywny, afirmujący życie, często zabawny i dający do myślenia!

Taki jest Brian Johnson!

ŻYWOT BRIANA opowiada historię jednego z najbardziej wielbionych i podziwianych wokalistów na świecie.


BRIAN JOHNSON - wokalista AC/DC. Kiedy nie występuje, prowadzi kilka programów telewizyjnych: Life on the Road (wywiady z innymi wykonawcami) i Cars That Rock. Mieszka na Florydzie wraz z żoną.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Brian_Johnson
►https://www.brianjohnsonracing.com
►https://pl-pl.facebook.com/BrianJohnsonOfficial/
►https://www.instagram.com/brianjohnsontv/
►https://twitter.com/brianjohnson
►https://www.tiktok.com/discover/brian-johnson-acdc
►https://www.youtube.com/c/BrianJohnsonTV?app=desktop
►https://tidal.com/browse/artist/3843645
►https://open.spotify.com/artist/0TJOVQKoS7sbGVn8RkkvPI


Pamiętacie jeszcze płyty CD? Moją pierwszą płytą, którą kupiłem za własne, ciężko wyuczone, przecież nie wypracowane, kieszonkowe, był soundtrack do niedocenionego wtedy filmu Last Action Hero. Pytacie się, co ma wspólnego ten film z biografią Briana Johnsona. Otóż ma. Dla mnie całkiem sporo. Miałem 12 lat, kiedy zobaczyłem w MTV teledysk do Big Gun, a w nim Schwarzeneggera i zespół AC/DC, o którym nie miałem wtedy pojęcia. Zakochałem się. Nie w Angusie, tylko w gościu, który miał tak naciągnięty na czoło kaszkiet, że cudem nie spadł ze sceny. Takie były początki. Od Schwarzeneggera aż do tej biografii. Historia skromnego faceta z wielkim głosem, który udźwignął ciężar bycia „tym drugim”. Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy… Na ucztę zaprasza gość, który zaśpiewał You Shook Me All Night Long. Ten kawałek (według badań) służy przede wszystkim do rozbierania się. Najczęściej grana piosenka w klubach go-go. Miliony striptizerek nie mogą się mylić.
PIOTR KEDZIERSKI, dziennikarz

Odkąd jako dziewięciolatek usłyszałem go po raz pierwszy na chorzowskim stadionie, kocham tego skrzekliwego, głuchnącego dziadygę, który najchętniej spędzałby czas na scenie, w samochodzie bądź kobiecie. Historia tego typa to nieustanne back in black, więc jeśli szukasz sensu życia, daruj sobie pierdololo coachów i wbijaj na ten piorunowy rollercoaster!
JAKUB ĆWIEK, pisarz, komik, buzzmaker

Tę książkę czyta się jak historię chłopaka z sąsiedztwa, który z miłości do muzyki, ale też przede wszystkim dzięki ciężkiej pracy i determinacji stał się częścią jednego z najważniejszych rockandrollowych zespołów na świecie. AC/DC jest ikoną. Brian Johnson jest ikoną.
I jeśli zastanawiacie się, jak się rodzą i skąd pochodzą gwiazdy rock’n’rolla i czy tzw. normalsi mają szansę stać się ikonami popkultury, to koniecznie musicie przeczytać autobiografię BJ.
To pełna anegdot i przepięknych, zawiłych oraz rodzinnych historii opowieść o spełnianiu marzeń, życiu w ciągłym ruchu i nieustającej muzycznej przygodzie.

ROBERT GAJEWSKI, audycja Darkside/Carnal


Tytuł: ŻYWOT BRIANA. Autobiografia wokalisty AC/DC
Tytuł oryginalny: The Lives of Brian. A memoir
Autor: Brian Johnson
Tłumaczenie: Jakub Michalski
Redakcja: Anna Strożek
Korekta: Kornelia Dąbrowska, Aneta Wieczorek
Opracowanie typograficzne i skład: Joanna Pelc
Okładka: Natalia Patorska
Fotografia na I stronie okładki: Doug Griffin / Toronto Star via Getty Images
Fotografia na IV stronie okładki: Steve Read
ISBN: 97883821055821652
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 9 listopada 2021
Format: 147 x 214 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 384 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 475 g
Cena: + - 49 zł
Książka dostępna także jako e-book

Copyright © Brian Johnson 2022
First published as The Lives of Brian in 2021 by Michael Joseph, an imprint of Penguin Books.
Penguin Books is part of the Penguin Random House group of companies.

Copyright © for the Polish edition by Wydawnictwo SQN 2022
Copyright © for the translation by Jakub Michalski 2022

http://idz.do/wsqn-linkedin
http://idz.do/wsqn-twitter
http://idz.do/wsqn-instagram

(Serdecznie Dziękuję Piotrowi Stokłosie)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27518