Powrót Fever Ray!
Data: 22-11-2022 o godz. 21:28:18
Temat: Info


Powrót Fever Ray (Karin Elisabeth Dreijer)(7.04.1975 Nacka, Sztokholm)! Karin Dreijer wystąpi 30 marca w warszawskiej Progresji w ramach światowej trasy “No Place I’d Rather Be World Tour”.

Fever Ray to solowe przedsięwzięcie Karin Dreijer z zespołu The Knife. Najnowszy album „Radical Romantics” ukaże się 10 marca 2023, dokładnie 20 dni przed warszawskim koncertem. W ramach płyty powstała bezimienna postać, oczami której słuchacze obserwują miłość pod wieloma kątami.


(kup bilet)

Debiut Fever Ray miał miejsce w 2009. Twórczość, którą mamy przyjemność od tego czasu obserwować, oferuje słuchaczom dużą dawkę introwertycznych, tajemniczych i fascynujących tekstów, ukazując jednocześnie mroczne oblicze. Duet Fever z bratem Olofem wprowadził The Knife na arenę międzynarodową, prezentując odważną estetykę i charakterystyczny głos. Solo, jako Fever Ray, nadal skupia się na przesuwaniu granic, współpracując z wieloma różnymi producentami, aby stworzyć spójny, bogaty w szczegóły przekaz.

Podczas debiutu w 2009 roku albumem “Fever Ray”, styl muzyczny Fever krąży głównie wokół lodowatego blasku i minimalistycznych aranżacji. W maksymalistycznym albumie “Plunge” (2017) pod lupę wzięto pożądanie - z pozycji zarówno politycznej, jak i figlarnej.

W “Radical Romantics” powstaje bezimienna postać, która pokazuje nam miłość z wielu perspektyw - związki leniwe, ukradkowe, martwienie się o przyszłość, obserwowanie, jak wszystko się rozpada, osiedlanie się w przyziemności, obawa, że ​​​​aprobata kochanka zaczyna przyćmiewać poczucie siebie.


Fever Ray
“Radical Romantics”
℗ 2022 Rabid Records under exclusive license to [PIAS]
Lista utworów: (czas: 44:10)
Premiera: 30 marca 2023

1. What They Call Us (4:27)
2. Shiver (4:35)
3. New Utensils (4:17)
4. Kandy (4:07)
5. Even It Out (3:07)
6. Looking For A Ghost (3:39)
7. Carbon Dioxide (4:51)
8. North (4:04)
9. Tapping Fingers (3:57)
10. Bottom Of The Ocean (7:06)

Nowy, wyczekiwany album Fever Ray przemawia zarówno do serca, jak i głowy - sprawdzi się na parkiecie i w sypialni. Dreijer do popu podchodzi wizjonersko: to, co surowe i znajome przemienia w nieskończenie piękne, przerażające formy, które równoważą siłę z wrażliwością, niepokój z bezpieczeństwem. To pozwala słuchaczom spojrzeć w głąb siebie poprzez pęknięty pryzmat miłości i odkryć, że dzięki tej perspektywie można stać się jeszcze pełniejszy.

Utwory „What They Call Us” i „Carbon Dioxide”, stanowiące zapowiedź albumu “Radical Romantics”, to pierwsza muzyka od pięciu lat w wykonaniu Fever Ray. Trasa koncertowa będzie pierwszą od 2018 roku i obejmie takie przystanki, jak Nowy Jork, Chicago i wiele miast w całej Europie. Koncertowe sety Fever Ray znane są z niesamowitej energii, dlatego fani na pewno mogą spodziewać się niezapomnianych wrażeń.

►https://feverray.com/
►https://www.facebook.com/FeverRay/
►https://www.instagram.com/feverray/
►https://twitter.com/feverray
►https://www.tiktok.com/@fever.ray?lang=sv-SE
►https://www.youtube.com/channel/UCSjzzQM_Cwc2QWbwvx3KDsw
►https://tidal.com/browse/artist/3562460
►https://open.spotify.com/artist/5hE6NCoobhyEu6TRSbjOJY
►https://www.deezer.com/pl/artist/158709
►https://music.apple.com/us/artist/fever-ray/298172653
►https://feverray.bandcamp.com
►https://soundcloud.com/fever-ray

(Magda Rączka - Follow The Step)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27474