Joss Stone wydała świąteczny album
Data: 03-10-2022 o godz. 23:50:32
Temat: Info


Do serwisów cyfrowych trafił album „Merry Christmas, Love” Joss Stone (Joscelyn Eve Stoker)(11.04.1987 Dover, Kent, Anglia) – to kolekcja największych świątecznych klasyków oraz dwóch nowości w wykonaniu brytyjskiej piosenkarki, autorki tekstów i zdobywczyni nagrody Grammy.

Na początku września Joss udostępnia pierwszy singiel z projektu, porywający cover klasyka Steviego Wondera „What Christmas Means to Me”. Joss komentuje wydawnictwo: — Ta piosenka naprawdę wywołuje uśmiech na mojej twarzy i sprawia, że myślę o wszystkich rzeczach, które czynią Boże Narodzenie wyjątkowym. Świetny tekst napisany przez legendę, czyli Steviego Wondera. Cóż za wesoła piosenka pośród cudów i magii tego albumu!

Album, zainspirowany twórczością Franka Sinatry, Nat Kinga Cole’a, Binga Crosby’ego i Michaela Buble, świętuje okres świąteczny piętnastoma klasycznymi utworami bożonarodzeniowymi, w tym ulubieńcami, takimi jak „Winter Wonderland”, „Let It Snow”, „Jingle Bells”, „Silent Night” i nie tylko. Płyta zawiera także dwie nowe, oryginalne piosenki napisane przez Joss, „If You Believe” i „Bring On Christmas Day” — utwór celebrujący jej dożywotnią miłość do radosnego okresu Świąt. W zwiastunie, który Joss nagrała podczas pracy w studiu, mówi: — Od lat myślałam o zrobieniu świątecznego albumu, mam obsesję na punkcie Bożego Narodzenia!

Artystka z entuzjazmem dodaje, że świąteczne piosenki, których słuchała dorastając, są grane przez orkiestrę, a i tej nie brakuje na płycie.

Płyta została nagrana w Nashville, gdzie obecnie mieszka Joss. Album ukazuje się na kilka tygodni przed narodzinami jej drugiego dziecka. Termin porodu wyznaczono na październik. Dzięki utworom, które zachęcają rodziny do wspólnego śpiewania, album z pewnością stanie się również soundtrackiem jej Świąt.

— Nagranie tej płyty było spełnieniem marzeń. Od wielu lat grała w mojej głowie, a teraz wreszcie stała się rzeczywistością. Zdaje się, że dobre rzeczy rzeczywiście przychodzą na tych, którzy cierpliwie czekają — stwierdza Joss podczas nagrywania albumu. — Wszystkie bożonarodzeniowe gwiazdy ułożyły się na niebie i umieściły mnie we właściwym miejscu, we właściwym czasie i z właściwym zespołem, aby stworzyć muzykę, której magia będzie świecić w każdym kierunku. Mam nadzieję, że ludzie będą cieszyć się słuchaniem tej płyty tak samo, jak ja cieszyłam się tworząc ją w studio — podsumowuje.

(Joss Stone)

Uzbrojona w potężny głos Joss Stone trafiła do mainstreamu już jako nastolatka i od tej pory cieszy się nieprzerwaną karierą pełną nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Brytyjska piosenkarka, zdobywczyni nagród Grammy i Brit, sprzedała ponad 12 milionów albumów na całym świecie. Po raz pierwszy zdobyła oddaną publiczność w kraju i za granicą dzięki reinterpretacji klasycznych soulowych kawałków, rozszerzając ją dzięki swojemu pisaniu piosenek i umiejętności odkrywania stylów daleko poza jej pierwszą miłość, czyli vintage R&B.

W ciągu ostatniej dekady Joss nadal zdobywała imponującą publiczność na całym świecie poprzez swoje trasy koncertowe, jednocześnie kontynuując wspaniałą pracę The Joss Stone Foundation, którą otworzyła w 2014 roku.

Ostatnio Joss współpracowała z Davem Stewartem przy dwóch solowych albumach, w tym tegorocznym, ciepło przyjętym przez krytyków „Never Forget My Love”.

Joss Stone
„Merry Christmas, Love”
℗ 2022 Joss Stone under exclusive license to S-Curve Records
Lista utworów: (czas. 49:25)
Premiera: 30 września 2022

1. Twas The Night Before Christmas (0:38)
2. Let It Snow (2:04)
3. What Christmas Means To Me (3:11)
4. Winter Wonderland (2:28)
5. Jingle Bells (2:29)
6. Away In A Manger (3:13)
7. The Christmas Song (3:52)
8. If You Believe (3:29)
9. Hark! The Herald Angels Sing (3:29)
10. Snow (2:39)
11. Have Yourself A Merry Little Christmas (2:57)
12. Oh Little Town of Bethlehem (3:22)
13. White Christmas (3:30)
14. In The Bleak Midwinter (4:21)
15. Bring On Christmas (3:48)
16. Day Silent Night (3:48)

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27108