Sports Team z drugim albumem „Gulp!”
Data: 03-10-2022 o godz. 22:40:31
Temat: Info


Najbardziej interesujący na brytyjskiej scenie alternatywnej zespół ostatnich lat, Sports Team, wydaje swój drugi album. „Gulp!” to niewątpliwie bardzo dojrzała płyta, która z dozą czarnego humoru ukazuje absurdy dzisiejszego świata.

Płyta powstała w różnych zakątkach Wielkiej Brytanii pomiędzy kolejnymi lockdownami. Nic więc dziwnego, że nie jest to najbardziej optymistyczny album na świecie.

Tytuł płyty został zaczerpnięty z dobrze wszystkim znanej kreskówki o Kojocie i Strusiu Pędziwiatrze. A konkretnie z powtarzającej się setki razy sceny, w której to Kojot żegna się z życiem i przełyka głośno ślinę, bo wie, że za chwilę spadnie z wielkiego klifu. Sports Team w swoim działaniu są równie nieustępliwi co Kojot. Mimo, że życie jest nieprzewidywalne i płata nam różne figle.

(Sports Team)


„Gulp!” jest następcą debiutanckiego albumu „Deep Down Happy”. Debiut Sports Team w 2020 roku został nominowany do nagrody Mercury Prize, znalazł się na 2. miejscu oficjalnych list przebojów w Wielkiej Brytanii i osiągnął największą sprzedaż dla debiutującego brytyjskiego artysty w 2020 roku w kategorii sprzedaży płyt winylowych.

W skład Sports Team wchodzą Alex Rice (wokal), Rob Knaggs (gitara rytmiczna + wokal), Henry Young (gitara prowadząca), Oli Dewdney (bas), Al Greenwood (perkusja) i Ben Mack (klawisze + perkusja). Założony w 2016 roku zespół ma na koncie dwie EP-ki „Winter Nets” i „Keep Walking!” oraz wydany w czerwcu 2020 roku debiutancki album „Deep Down Happy”, który spotkał się z szerokim uznaniem krytyków. Elektryzujące koncerty przyciągają rzeszę fanów, która uwielbia ich twórczość i ceni to, że za pomocą swojej twórczość przedstawiają obraz współczesnej Wielkiej Brytanii, a w szczególności współczesnej brytyjskiej młodzieży, ich problemy, frustracje i szaleństwa.

►https://en.wikipedia.org/wiki/Sports_Team
►https://www.sportsteamband.com
►https://www.facebook.com/sportsteamband/
►https://www.instagram.com/sportsteam/
►https://twitter.com/SportsTeam_
►https://www.tiktok.com/@sportsteamband
►https://www.youtube.com/channel/UCcUNb8BqXELdOXwerFVsw9w
►https://tidal.com/browse/artist/9296089
►https://open.spotify.com/artist/04JIxSs2P0iteVWtaskfeh
►https://music.apple.com/gb/artist/sports-team/1315643117
►https://soundcloud.com/sportsteam

Sports Team
"Gulp!"
℗ A Big Desert / Island Records release; ℗ 2022 Universal Music Operations Limited
Lista utworów: (czas. 33:42)
Premiera: 23 września 2022

1. The Game (2:50)
2. Dig! (2:41)
3. The Drop (2:58)
4. Cool It Kid (3:30)
5. Unstuck (3:45)
6. R Entertainment (3:09)
7. Kool Aid (3:03)
8. Getting Better (4:13)
9. Fingers (Taken Off) (2:55)
10. Light Industry (4:35)

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27106