Bill Evans zagra w Warszawie
Data: 24-07-2004 o godz. 00:15:00
Temat: Koncerty


Jeden z najlepszych amerykańskich saksofonistów - Bill Evans - wystąpi dzisiaj w Warszawie. Koncert artysty jest częścią trwającego obecnie w stolicy 10. Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce.

Evans wystąpi w zastępstwie innego wybitnego saksofonisty Erica Marienthala, którego występ planowany na najbliższą sobotę został odwołany. Evansowi towarzyszyć będą Steve Logan z USA (wokal, gitara basowa), węgierski gitarzysta Miki Birta oraz muzycy polskiego zespołu Walk Away wykonującego elektryczny jazz - wibrafonista Bernard Maseli i perkusista Krzysztof Zawadzki.

Koncertu, zatytułowanego "Walk Away International Edition" będzie można posłuchać tradycyjnie na Rynku Starego Miasta za darmo.

Festiwal Jazz na Starówce odbywa się w tym roku po raz dziesiąty. Potrwa do 28 sierpnia. Jego celem jest promocja i prezentacja różnorodnych stylów w jazzie, m.in. swingu, etno i modern jazzu.

Festiwal objęli swoim patronatem prezydent Warszawy Lech Kaczyński i minister kultury Waldemar Dąbrowski. Organizatorami imprezy są Agencja Koncertowa "IKA ART. Wojciechowscy" i Staromiejski Dom Kultury.

(PAP)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=267