YUNGBLUD wspiera społeczność LGBTQ+ i protestuje na ulicach Polski
Data: 17-05-2022 o godz. 18:12:44
Temat: Info


Yungblud (5.08.1997 Yorkshire, Anglia), nieustannie podkreśla swoje wsparcie dla społeczności LGBTQ+. Podczas ostatniej wizyty w Polsce, artysta przeszedł od słów do czynów i spełnił obietnicę daną fanom.YUNGBLUD po koncercie w Warszawie, spełnił obietnicę danom fanom na Twitterze i namalował w ramach protestu tęczową flagę na ulicy pod miejscem, w którym grał koncert. TikTok uwieczniający ten moment okazał się jednym z najchętniej oglądanych filmów, jakie artysta niedawno udostępnił na swoim profilu. W komentarzach pojawiło się natomiast mnóstwo wyrazów wdzięczności od fanów. Artysta wielokrotnie podkreślał prawo do swobody wyboru oraz zawsze chętnie wspiera społeczność LGBTQ+.

(YUNGBLUD)


Urodzony w Yorkshire w Anglii multi-instrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat.

Debiutował albumem „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się EP-ka „the underrated youth”, na którą trafił m.in. singel nagrany wspólnie z Danem Reynoldsem z Imagine Dragons – „original me”, a w grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta „weird!” z takimi hitami jak „god save me, but don’t drown me out”, „weird!”, „strawberry lipstick” i „cotton candy”. Jesienią 2020 artysta uruchomił „THE YUNGBLUD Podcast” na BBC Sounds, w którym wspólnie z fanami omawiał punkty zwrotne z życia związane ze zdrowiem psychicznym, tożsamością, seksualnością, przyjaźnią czy sprawami finansowymi. YUNGBLUD może pochwalić się ponad 10 mln słuchaczy miesięcznie w Spotify i ponad 1,4 miliardem streamów. Występował na największych festiwalach na świecie, a także grał wyprzedane koncerty – m.in. w Polsce.

https://en.wikipedia.org/wiki/Yungblud
https://www.yungbludofficial.com
https://www.facebook.com/yungblud/
https://www.instagram.com/yungblud/
https://twitter.com/yungblud
https://www.tiktok.com/@yungblud?lang=en
https://open.spotify.com/artist/6Ad91Jof8Niiw0lGLLi3NW
https://tidal.com/browse/artist/8605746
https://itunes.apple.com/artist/yungblud/213048599


YUNGBLUD
"Memories" (2:36)
℗ 2022 Locomotion Recordings Limited, under exclusive license to Interscope Records
Premiera: 6 maja 2022

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=26279