Anna Maria Jopek na koncercie w Wiedniu
Data: 23-07-2004 o godz. 00:10:00
Temat: Koncerty


W dniach od 12 do 15 lipca Anna Maria Jopek z zespołem przebywała w Wiedniu na zaproszenie Universal Music Austria oraz Wiedeńskiego Festiwalu Jazzowego.

Pierwsze dwa dni poświęcone zostały na działania promocyjne (TV, Radio & Prasa), skoncentrowane tym razem na osobie naszej Artystki, a przygotowujące grunt pod promocje nowego albumu Anny Marii, którego premiery oczekujemy jeszcze w tym roku.

Głównym punktem tej wizyty był oczywiście koncert, który odbył się 14.07 o godz. 19:30 na Wiener Rathausplatz, położonym – jak sama nazwa częściowo wskazuje – w parku wokół Ratusza.

Licznie (około 1.500 osób) zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła występ prezentujacy w przekroju znany nam już, bardzo bogaty repertuar naszej Artystki.

Szczególnie gorąco powitano premierowe, estradowe wykonanie opracowań dwóch tematów autorstwa Wolfganga Amadeusza Mozarta: fragmentu „Exsultate, jubilate” oraz Adagio z koncertu fortepianowego nr. 23, A-dur KV.488.

Bardzo udany występ zaowocowal już zaproszeniem na Festiwal Jazzowy w Wiedniu, w 2005 roku i przyczynił się z pewnościa do wzrostu popularności Anny Marii Jopek w Austrii.

(Universal Music Polska)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=261