Believe
Data: 10-06-2006 o godz. 13:30:18
Temat: Info


Nie próbujmy klasyfikować gdzie są korzenie tego grania- bo i po co.
Muzyka to nie bieżnia stadionu, tu nie ma wyścigów i tak jest lepiej - czy się Wam podoba czy nie. Believe połączyło kilka muzycznych historii i niech odkrycia pozostaną przyjemnością każdego, kto zdecyduje się posłuchać tej płyty kilka razy.


Hope to see another day - pierwsza płyta Believe, jest zbiorem ośmiu opowieści, trochę strasznych, trochę smutnych i niesamowitych. Robert, który napisał wszystkie słowa, nadał muzyce podwójny wymiar i ...., a właściwie czy musi być i?

Na tej płycie nie ma wirtuozerii, jest mocne brzmienie z wiarą (na pewno rozpoznawalne), dużo melodii, trochę ukrytych mocy i wiele smaczków dla tych, którzy chcą słuchać.

Nazwa zespołu, tytuł płyty, teksty i muzyka jest całością, która składa się w głowie - jeśli się chce pomyśleć. Taka trochę niesamowitość biorąc pod uwagę ten XXI wiek. Razem mają ponad 200 lat, trochę przeżytych chwil i to słychać.

O ZESPOLE:
Motorem był Mirek, namówił Tomka i później się stało. Sześć osób i każda z zupełnie innej muzycznej estetyki. Czy to dobrze - CHGW i niech ocenia historia.
Dalej idąc - Mirek, Tomek, Przemas - muzyka pasją i frajda tworzenia. Adam, Satomi i Tafel - wykształcenie, nuty, klasyka....i umiejętność zatracenia się w Believe.
Dziwne to trochę, ale się spotkali i zrozumieli. Nikt nie zakładał stylu i koncepcji, która ma być tą najważniejszą. Każdy robił i grał jak czuł i okazało się - Hope to see another day. Dobrze że tak się stało!!! Miejmy nadzieję, że będzie działo się dalej

SKŁAD ZESPOŁU:
Mirek Gil - gitary
Tomek Różycki - śpiewanie i gitary
Adam Miłosz - klawisze i ukryte harmonie
Przemas Zawadzki - basowa gitara
Vlodi Tafel - bębny
Satomi - skrzypce (miejmy nadzieję, że nie tylko na tej płycie)
Robert Sieradzki - słów wypowiedzianych kilka i teksty

(foto na górze Darek Kawka)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2595