Opeth na Hunter Fest
Data: 10-06-2006 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Opeth, który ostatnio gościł w Polsce przy okazji Metal Hammer Festiwalu, ponownie zawita do nas ze szczególnym koncertem! Do krajowych kapel Hunter Fest dołączyła również znakomita nowohucka formacja, Wu-Hae.

Przypomnijmy, że najnowsza płyta Opeth nosi tytuł „Ghost Reveries”. Grupa Mikaela Akerfeldta łączy w swojej twórczości elementy metalu, progresywnego rocka, folku, jazzu oraz muzyki klasycznej. Już od debiutu "Orchid" z 1994 roku grupa cały czas poszerza granice muzyki metalowej, a ich nowa płyta porównywana jest zarówno do Pink Floyd, jak i do Mars Volta.

Wu-Hae to jedna z najciekawszych formacji muzycznego podziemia Krakowa, nowohucka kapela w duchu crossover łączy mocne uderzenie, jazz, elektronikę, rap, hip-hop, reegge. To bezkompromisowy glos młodego pokolenia, które wreszcie dochodzi do głosu. W nagraniach płyty "Życie na raty", która ukaże sie już 19 czerwca, wzięli udział Jarek Śmietana, Wojtek Karolak. Gościnnie wystąpił również Wojtek Michalec, gitarzysta Cool Kids of Death oraz saxofonista jazzowy Tomasz Grzegorski. Kawałek „Ludzi masa” pochodzący z płyty, od dwóch miesięcy utrzymuje się na listach przebojów Radia Bis oraz Rockowej Listy Przebojów PR I PR. W lutym dotarł na 1 miejsce w radiowej Jedynce!

(Metal Mind Productions)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2593