Cesaria Evora ponownie w Polsce
Data: 09-06-2006 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Królowa world music zaśpiewa 6 sierpnia we Wrocławiu w ramach Wroclaw Summer Guitar and Folk Festival. Dzień wcześniej koncert w Gdyni Cesaria Evora to jedna z najsłynniejszych pieśniarek świata. Organizatorzy tak piszą o jej koncertach:

"Na scenę wchodzi boso. Zapala papierosa z leżącej na fortepianie paczki - to nieodmienne elementy scenografii. Zawsze towarzyszy jej zespół muzyków, a każdy z nich to "żywioł" innego instrumentu: gitara, saksofon altowy, perkusja, bębny... Niezliczone bisy podczas jednego wieczoru".

Pojawienie się jej albumów na europejskim rynku muzycznym oraz cieszące się niewątpliwym powodzeniem gościnne koncerty z niepowtarzalną, egzotyczną atmosferą sprawiają, że Cesaria Evora zaliczana jest do największych odkryć muzycznych ostatniej dekady na naszym kontynencie. Muzyka wokalistki wpisuje się w nurt muzyki etnicznej zachowując jednak swą specyfikę i odrębność. Nostalgiczna i melancholijna, czerpie inspiracje ze źródeł portugalskich, brazylijskich, karaibskich oraz kubańskich.

Cesaria Evora śpiewa tradycyjną muzykę swojego kraju - Wysp Zielonego Przylądka w lokalnym kreolskim narzeczu. To dzięki niej poznaliśmy mornę - rodzaj "oceanicznego" bluesa i coladerę - jej pogodniejszą odmianę.

6 sierpnia 2006 Wrocław,
Wyspa Piaskowa
bilety 39 zł - przedsprzedaż, 50 zł -
przed koncertem rezerwacje: bilety@o2.pl

Wrocław Summer Guitar and Folk Festival będzie unikatową w skali kraju imprezą muzyczną, skierowaną zarówno do gitarzystów i miłośników muzyki gitarowej, a także do fanów muzyki folk. Podczas jednego letniego tygodnia na dwóch scenach zagoszczą czołowi artyści muzyki gitarowej i etnicznej na świecie. Festiwal odbędzie się w tym samym czasie co rokroczne warsztaty gitarowe w Krzyżowej (150 uczestników z całej Europy). Będzie także świetną okazją do zaprezentowania programu przygotowanego przez uczestników warsztatów oraz występów artystów prowadzących warsztaty (sławy gitarowe z całej Europy).

(Ludzie nie mają)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2589