Za 18 dni Tool w Spodku
Data: 06-06-2006 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Zbliża się koncert grupy TOOL w Polsce! 24 czerwca w katowickim „Spodku” zespół da jedyny koncert w Polsce podczas światowej trasy koncertowej promującej album „10.000 days”.

Ta amerykańska grupa działa już na muzycznej scenie od 1990 r. a powstała ona z incjatywy niedoszłego absolwenta akademii wojskowej w West Point - Maynarda Jamesa Keenana, ( który to obecnie jest jednym z najbardziej charyzmatycznych wokalistów naszych czasów), gitarzysty Adama Jonesa, basisty Paula D'Amour'a i perkusisty Danny'ego Careya. Grupa w krótkim czasie zdobyła sobie wiernych fanów oraz aplauz mediów.

Muza, ktorą tworzą, wymyka się stereotypowym klasyfikacjom, aczkolwiek można ją określić jako niezwykle klimatyczną, zakręconą i bezkompromisową, łączy ona w sobie elementy rocka, metalu oraz elementów progresywnych i psychodelicznych, a także zaparwiona jest specyficzną filozofią zwaną Lachrymologią. Keenan znany jest również z działalności w formacji A Perfect Circle. Ostatnim studyjnym wydawnictwem Tool był album "Lateralus", który ukazał się w 2001 roku.

W pierwszy weekend maja ma się natomiast ukazać długo wyczekiwana kolejna studyjna płyta Tool. Album ma nosić tytul "Elephteria", pojawiły się też pierwsze sugestie dotyczące tracklisty. Płyta zmiksowana została ostatniego dnia stycznia w Gateway Mastering Studios w Portland w stanie Maine.

Zdementowane też zostały plotki, jakoby gościnnie w nagraniach wzięli udział: Josh Homme (Queens Of The Stone Age), gitarzysta King Buzzo (The Melvins) oraz wokalista Aaron Turner (Isis).

(Na koncert zaprasza: Metal Mind Production)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2581