Jutro Alice In Chains w Spodku
Data: 06-06-2006 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Już jutro Alice in Chains, legenda muzyki grunge wystąpi w katowickim SpodkuObecnie Alice In Chains tworzy trzech muzyków z oryginalnego składu:
gitarzysta i wokalista Jerry Cantrell,
basista Mike Inez oraz
perkusista Sean Kinney.

Oryginalny wokalista Layne Staley zmarł w 2002 roku w wyniku przedawkowania narkotyków. Ostatni, studyjny album Alice In Chains zatytułowany "Alice In Chains" ukazał się w 1995 roku.

Alice In Chains (foto jeszcze w pełnym składzie) to amerykański zespół założony w 1987 roku przez wokalistę Layne'a Staley'a i gitarzystę Jerry'ego Cantrella. Był obok Nirvany i Pearl Jam kolejnym grunge'owym zespołem wywodzącym się ze Seattle, który osiągnął sukces komercyjny. Sami artyści zdecydowanie odcinali się od nurtu grunge'owego i stwierdzali, ze grają heavy metal. Stworzona przez nich muzyka jest wyjątkowa i niepowtarzalna, mroczna i ciężka, lecz zarazem melodyjna. W 1987 roku Staley spotkał Jerry'ego Cantrella, dobrze zapowiadającego się gitarzystę, który również chciał założyć zespół. Dzięki znajomościom Cantrella do przystąpienia do zespołu udało się namówić basistę Mike'a Starra oraz perkusistę Seana Kinney'a. Początkowo grupa nosiła nazwę Alice N Chainz, ale dość szybko została ona zmieniona na Alice In Chains. Początkowo grupa występowała w klubach Seattle, co zmieniło się, gdy zespół podpisał kontrakt z Columbia Records. Umożliwiło to wydanie w 1990 roku albumu "Facelift", a potem na początku 1992 EPki "SAP". Pod koniec 1992 na półkach sklepowych znalazła się płyta "Dirt", która przyniosła zespołowi olbrzymią sławę. W 1993 grupę opuścił, z powodu narkotykowych problemów, Mike Starr. Zastąpił go Mike Inez, który wcześniej występował w zespole Ozzy'ego Osbourne'a. W 1994 roku światło dzienne ujrzała akustyczna płyta "Jar Of Flies", a rok póżniej kolejne wydawnictwo "Alice in Chains". W roku 1996 zespół wydał CD i DVD z koncertu MTV Unplugged. Zaraz potem problemy narkotykowe Staleya spowodowały zawieszenie działalności zespołu.

Powrót nastąpił w 1999 roku, kiedy to grupa zdołała nagrać dwa nowe utwory. Fakt ów nie zdołał jednak wyciągnąć z kryzysu pogrążającego się w uzależnieniu Staleya. 19 kwietnia 2002 roku policja znalazła ciało wokalisty, który zmarł w wyniku przedawkowania mieszanki morfiny, kodeiny i kokainy.

18 lutego 2005 pozostali członkowie zespołu zagrali w Seattle koncert charytatywny na rzecz ofiar Tsunami, z grupą występowali gościnnie Ann Wilson, Wes Scantlin, Pat Lachman oraz Maynard James Keenan. Na początku 2006 r. muzycy Alice in Chains z nowym wokalistą Williamem DuVallem postanowili reaktywować się i zapowiedzieli trasę koncertową po całym świecie.

7 czerwca 2006
Katowice, Spodek
supporty: Stone Sour i Bloodsimple

ceny biletów:
płyta 99 zł
sektor czerwony 120 zł
sektor czerwony H, J i loża 143 zł

(Odyssey)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2578