Takkyu Ishino w Szczecinie
Data: 03-06-2006 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Po ósmiu latach nieobecności do Szczecina powraca, uznawany w Japonii za undergroundowego promotra imprez, lider legendarnego japońskiego zespołu techno-pop Denki Groove – Takkyu Ishino.

14 czerwca w ramach imprezy "Neurotika 4" obok Takkyu na głównej scenie klubu Crossed (ul. Ludowa 25) zagra również szef warszawskiej wytwórni techno Nitodrum Records – Edd oraz ekipa DJów z formacji Neuroshocked. Bardziej spokojniejsze brzmienia elektroniczne opanują „niebieski pokój”. Właśnie tam swoje właściwe miejsce znajdą dźwięki z półki electro house, minimal house, tech house oraz minimal serwowane przez szczecińskich DJów.

Takkyu Ishino jest (obok Ken Ishi, Toby Izui, Takki Itoh, DJ Krush, Towa Tei czy Tsuyoshi Suzuki) najbardziej znanym DJem i producentem muzyku klubowej z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na początku lat 90. stworzył on najbardziej znany elekroniczny band z Japonii – Denki Groove, który nieprzerwatnie działa od ponad 15 lat. Jego aktywność w roli DJa oraz producenta solowego objawiło drugę naturę Fumitoshi Ishino. Jest on promotorem japońskich imprez „Tab!” i „Dis-Co”, które mają swoją liczną grupę tysiąca stałych fanów. Takkyu tworzy i gra rzeczy trudne, wypracowując ciężki do zdefiniowania, lecz rozpoznawalny styl. Na jego begunach znaleść można Jeffa Millsa, Hardfloor, Natural Born Groove, Mijk Van Dijka czy Joey Beltrama. Stąd często w produkcjach oraz setach porusza się pomiędzy electro, house, trance, a techno. Sam określa swój styl jako „stone age hipnotic”. Jest on autorem ścieżki dźwiękowej do filmu „In Yer Memories” Katsuhiro Ohtomo (twórcy legendalnej mangii „Akira”) oraz do gry na Playstation „Ghost In The Shell” opartej na filmie anime pod tym samym tytułem. Do jego znanych albumów należą: „Love loves dub”, „Throbbing Disco Cat”, „Berlin Trax” (zwana jako „industrialna muzyka z Japoni, stworzona w Niemczech”), „Karaokejack” oraz „Titles”. W latach 1998-2002 działał w duecie Takbam (wspólnie z Westbamem). Ishino znany jest też z działalności w projekcie (razem z Mijk Van Dijk) Ultra-Takkyu vs. Mijk-o-zilla.

Zagrają:

Red Stage (Techno):

- Takkyu Ishino (Low Spirit, Sony Music, Loopa, Zomba, Silly Spider Music, Epic, Superstition / Tokyo)
- Edd (Nitodrum Rec., Horyzont / Warszawa)
- Eddy Volcano (Szczecin)
- Chris da Break (Neuroshocked / Szczecin)
- Droptech (Neuroshocked / Szczecin)
- Phuture Cube (Neuroshocked / Szczecin)

Blue Room (House, Tek-house, Clik):

- Sin Sensor (Gryfino)
- G.R.E.Y (Neuroshocked / Szczecin)
- Droptech (Neuroshocked / Szczecin)
- Elephant (Neuroshocked / Szczecin)
- Pinio (Sui:Side, New Independence / Szczecin)

Bilety na imprezę można juz nabyć w sklepie Andegrand przy przy ul. Wojska Polskiego 49 w Szczecinie, oraz w klubie Crossed przy ul. Ludowej 25 w cenie 40 zł.

(Independent)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2569